جمعه 9 آبان 1399 |

نشست هم‌اندیشی ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس برگزار شد

15:27:0    1399/06/15

نشست هم‌اندیشی ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس برگزار شد

نشست هم‌اندیشی ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با حضور معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد، صبح روز شنبه ۱۵ شهریورماه در ساختمان شهید سلیمانی بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

 

 

به گزارش پایگجاه خبری حیات ،به نقل از«ایثار»، سردار یعقوب سلیمانی در این نشست که با هدف هماهنگی حوزه‌های مختلف بنیاد شهید و امور ایثارگران برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در چهلمین سالگرد دفاع مقدس انجام شد؛ ضمن شنیدن پیشنهادات مسئولان بخش‌های مختلف فرهنگی بنیاد، برای برگزاری مراسم‌ها و برنامه‌های این هفته، به تمرکز بیشتر در انجام کارهای فرهنگی با کیفت‌تر تأکید کرد و گفت: باید اهتمام و توجه ما به محتوا و اثرگذاری باشد. چنان‌که تأکید مقام معظم رهبری هم در انجام فعالیت‌های فرهنگی این است که کار یکنواخت نباشد و فعالیت‌ها تازگی داشته و اثرگذار باشد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تأکید بر اینکه کارهای فرهنگی برای مناسبت‌هایی چون دفاع مقدس باید مردمی باشد، اضافه کرد: هر کاری که مردم عقبه آن باشند، استمرار خواهد داشت؛ یک‌سری برنامه‌ها هم برای ایام هفته دفاع مقدس قابل اجرا است که بستر، زیرساخت‌ها و تجارب آن وجود دارد و همت و همکاری نهادهای مختلف با یکدیگر را می‌طلبد که از این برنامه‌ها هم نباید غافل باشیم.
سلیمانی ضمن اشاره به برگزاری برنامه‌های جمعی با رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی، عنوان کرد: می‌توان تدبیری اندیشید که در مکان‌های غیر مسقف، مانند میدان امام حسین (ع) تهران برنامه‌های جمعی با حضور تعداد مشخصی از خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر برگزار شود و طی آن ضمن اجرای برنامه‌های فرهنگی کیفی؛ خاطرات شهدا از زبان خانواده‌های این عزیزان شنیده شود.
وی ضمن تأکید بر اجرای برنامه‌های فرهنگی با کیفیت‌تر در مقابل تعدد برنامه‌های فرهنگی کم‌اثر و یکنواخت، اظهار کرد: بسیاری از برنامه‌ها به‌صورت موازی برگزار می‌شد که با هماهنگی و ادغام می‌تواند در قالب یک برنامه مشترک اثرگذارتر اجرا شود.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در بخش دیگری از صحبت‌های خود از برگزاری برنامه‌های فرهنگی به مناسبت هفته دفاع مقدس در برخی از گلزارهای مطهر شهدای کشور خبر داد و افزود: صحبت‌هایی شده که در تعدادی از گلزارهایی که در سراسر کشور شاخص هستند؛ مانند گلزار شهدای اصفهان، خوزستان، کرمان و... یک برنامه جمعی اثرگذار برگزار شود.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران