جمعه 9 آبان 1399 |

19:19:0    1399/06/07

ایجاد موزه‌های استانی در دستورکار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارد

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران توجه به راه اندازی موزه‌های شهدا در استان‌ها را از مقوله‌های فرهنگی پیش روی بنیاد برشمرد.

 

 http://isaar.ir/images/docs/000348/n00348838-b.jpg

به گزارش حیات، مهندس سعید اوحدی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه نگاه ما در بنیاد شهید عمل به فرمایش رهبری است که فرمودند "اگر به دنبال عزت و صلاح این مملکت و نظام هستید باید به فرهنگ ایثار و شهادت تاسی کنید"، گفت: موزه شهدا یکی از گنجینه‌های بزرگ فرهنگی و معنوی است که در اختیار بنیاد شهید و امورایثارگران است که در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت جایگاه بسیار مهمی دارد.


وی با اشاره به جمع آوری بیش از ۹ میلیون سند شامل وصیت نامه، دست نوشته ها، وسایل شهدا، وسایل شخصی و آثار هنری شهدای گرانقدر افزود: وجود این همه آثار از شهدای عزیز ظرفیت فرهنگی و معنوی بسیار بزرگی را در اختیار ما قرار داده است که باید به آن توجه کنیم.


معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه یکی از تاکیدات حوزه معاونت فرهنگی بنیاد شهید راه اندازی موزه‌های شهدا در استان‌های کشور است، گفت: شهدای گرانقدر و بزرگی در سراسر کشور وجود دارند که آثار ماندگار و فاخری از آن‌ها دردست است که می‌توان نسبت به راه اندازی موزه‌های شهدای استانی اقدام کرد.


آقای اوحدی با تاکید بر اینکه موزه‌های شهدا بستر و مکان مناسبی برای الهام گیری از آرمان‌های شهدای عزیز است، افزود: به همین علت علاوه بر تهران توجه به ایجاد موزه‌های استانی را در دستورکار معاونت فرهنگی بنیاد قرار داده ایم.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران