شنبه 10 آبان 1399 |

20:0:0    1399/06/05 همزمان با رونمایی از کتاب «همراهی تا بهشت»

خانواده‌ شهدای کارمند بنیاد شهید و امور ایثارگران تجلیل شدند

مراسم تجلیل از خانواده‌های معظم شهدای کارمند بنیاد شهید و امور ایثارگران به همراه آیین رونمایی از کتاب «همراهی تا بهشت»بعد الظهر امروز چهارشنبه پنجم شهریور ماه در مجتمع فرهنگی شهید رسول‌زاده با حضور مهندس سعید اوحدی معاون رییس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و قاسم علی‌اکبری مشاور امور ایثارگران در سازمان امور اداری و استخدامی برگزار شد.

 

 

به گزارش خبرنگار «حیات» مهندس سعید اوحدی در ابتدای این مراسم، ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام عزاداری سیدالشهدا (ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کارمند بنیاد شهید گفت: مطابق با فرمایش حضرت امام(ره) خدمت در بنیاد شهید، خدمت به نبی اکرم (ص) است و اگر انسان تصور کند که خداوند توفیق خدمت در جایی مانند بنیاد شهید را به او داده و به این گفته امام بزرگوارمان عنایت کند، به اهمیت و ارزش سنگین این جایگاه پی خواهد برد.
وی با اشاره به اینکه انسان از جایگاه حقوقی و خدمتی خود تأثیر دو سویه می‌پذیرد گفت :اگر تقدسی برای بنیاد شهید قائل هستیم به اعتبار جامعه ایثارگری و خانواده‌های شهدا است که این تقدس را به بنیاد شهید داده‌اند. این نهاد از پاره‌های تن جانبازان عزیزی است که همه وجودشان  را در طبق اخلاص قراردادند و اگر بنیاد شهید امروز قداست دارد به خاطر صبر و استقامتی است که آزادگان و اسرا از خود نشان دادند.

 

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ارزش والای شهدای خانواده بنیاد شهید گفت: شهدای کارمند بنیاد شهید به درجات بسیار وسیعی در جامعه هدفشان عمیق شدند و نسبت به آن‌ها شناخت پیدا کردند، این عزیزان به قدری با جامعه هدفشان همرنگ شدند که با همان‌ها همنشین شدند و شهادت مزد اخلاصشان بود. در حقیقت آن‌ها مصداق آیه شریفه «یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی» شدند.


در این مراسم سردار یعقوب سلیمانی  معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز ضمن تسلیت فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورا و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به خصوص شهدای کارمند بنیاد عنوان کرد: در اوایل انقلاب با دستور امام خمینی (ره) 16 نهاد با رسالت تحقق آرمان‌های انقلاب تأسیس شد که بنیاد شهید از جمله آن‌ها بود و بعدها به بنیاد شهید و امور ایثارگران تبدیل شد. 

 

سردار سلیمانی با اشاره به این فرمایش  امام (ره) که بنیاد شهید افضل نهادهاست، این برتری را ناشی از خدمت‌گزاری به افضل‌ها یعنی خانواده شهدا و ایثارگران دانست.
در ادامه این مراسم قاسم علی‌اکبری مشاور امور ایثارگران در سازمان امور اداری و  استخدامی نیز در سخنانی اظهار داشت: در پیروزی انقلاب اسلامی عوامل مختلفی دخیل بودند از جمله ایثارگران و به خصوص شهدا که با فدا کردن بزرگ‌ترین سرمایه خود از خاک کشور صیانت کردند. یکی از قشرهای که جانانه در دفاع مقدس حضور داشتند، کارکنان گران‌قدر بنیاد شهید بودند؛ کارکنانی که هم به مردم خدمت رسانی می‌کردند و هم حضور چشمگیری در جبهه‌های جنگ داشتند.
وی همچنین با اشاره به اینکه 12500 شهید از مجموعه وزارتخانه‌هایی قوه مجریه هستند اظهار داشت : شش وزارتخانه برتر  که بیش‌ترین شهید را تقدیم انقلاب کردند  به ترتیب وزارت آموزش پرورش با 5000 هزار شهید، وزارت جهاد کشاورزی با 3000 شهید،وزارت نفت 1010 شهید، وزارت بهداشت با 500 شهید و وزارت راه و شهرسازی با 146 شهید و وزارت نیرو با 534 شهید، هستند.

 


در خاتمه مراسم با رونمایی از کتاب «همراهی تا بهشت»، از خانواده‌های شهدای کارمند بنیاد شهید و امور ایثارگران، شهیدان «امیر منصور یزدی» ، «فتح الله آستین»، «ابراهیم صابریان»، «عباس غضنفری»، « محمود ایلخان» و همچنین زنده یادان «سید کریم نور بخش» و  «رجب فرضی کرد میهن» با اهدای لوح و کتاب تجلیل به عمل آمد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران