شنبه 10 آبان 1399 |

هفته دولت فرصتی برای بازخوانی روش و منش شهدا است

12:44:0    1399/06/04

هفته دولت فرصتی برای بازخوانی روش و منش شهدا است

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران صبح امروز سه شنبه در مراسم تجلیل از خانواده شهدای دولت در موزه مرکزی شهدا اظهار کرد: یکی از دلایل که ما تاکید داریم که به مناسبت هفته دولت، نکوداشتی از شهدای خدمت برگزار کنیم، چگونگی ارزیابی و بازخوانی روش و منش ما در پیروی از سیره شهدا است.

 

به  گزارش خبرنگار حیات مهندس سعید اوحدی در ابتدای این مراسم با تسلیت ماه محرم و عاشورای حسینی و گرامیداشت شهدای دولت گفت: برگزاری جلسات نکوداشت شهدا، ذره ای در مقابل آه جانسوز فرزند شهیدی نیست که آرزو داشت، پدرش در مقاطع مختلف زندگی کنارش باشد، خانواده شهدا نیازی به مراسم  یادبود شهدا ندارند و بر اساس آیات قرآن، شهدا زنده اند و این ما هستیم که برای الگو گرفتن از روش و منش شهدا، خاطره آن ها را زنده می داریم.

وی ادامه داد: فلسفه حرکت سید الشهدا (ع) اصلاح امت اسلامی بود و در طول تاریخ هر پژوهشگری به اندازه ظرفیت خود، قیام حضرت اباعبدالله (علیه السلام) را درک کرده است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه تجلی اعتقادات یک شهید، "وصیت نامه" او است، بیان داشت: شهدای دولت برای رشد و کمال جامعه خود و جامعه اسلامی تلاش کردند و اگر ما امروز نام و یاد شهیدان "رجایی" و "باهنر" را برگزار می کنیم به دلیل فراهم آوردن بستری برای ارتباط گیری مردم با شهدا است.

 

 


اوحدی گفت: دشمنان ایران حتی ویلچر و داروهای جانبازان را تحت تحریم های ظالمانه خود قرار دادند، اما با پیروی از راه شهدا، ایثارگران و جانبازان عزیز می توانیم از همه این مشکلات عبور کنیم. 

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان تاکید کرد: شهدا از جایگاه های و مقام خود تاثیر نگرفتند، بلکه به عنوان خدمتگذاران جامعه بر روند پیشرفت و توسعه کشور تاثیرگذار بودند.

در پایان این مراسم از جمعی از خانواده شهدای دولت تجلیل به عمل آمد و  «نمایشگاه اسناد و آثار شهدای دولت»، «سالن تمبر موزه شهدا» و «فروشگاه توزیع محصولات فرهنگی نشر شاهد» توسط  معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از خانواده شهدای دولت افتتاح شد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران