شنبه 10 آبان 1399 |

بیش از 10 هزار ایثارگر خوزستانی از تسهیلات مسکن برخوردار می شوند

17:0:0    1399/06/03 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان در گفت و گو با حیات:

بیش از 10 هزار ایثارگر خوزستانی از تسهیلات مسکن برخوردار می شوند

عبدالرضا فرجیان گفت: پس از سفر ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان خوزستان و انعقاد تفاهم نامه ای با استاندار، مقرر شد که تعداد 10 هزار و صد و هشتاد و چهار نفر از واجدین شرایط جامعه ایثارگری که پیش تر از تسهیلاتی مثل وام مسکن و واگذاری زمین استفاده نکردند، در اولویت واگذاری مسکن در استان قرار بگیرند.

 

 

عبدالرضا فرجیان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی حیات ضمن اشاره به سفر مهندس اوحدی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به اهواز و امضای تفاهم نامه در حوزه تسهیلات مسکن و اشتغال جامعه ایثارگران با غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان اظهار داشت: جامعه هدف استان خوزستان برای ارائه تسهیلات مسکن ایثارگری در حال حاضر، جانبازان 25 درصد، همسران و فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان 70 درصدی هستند که تاکنون از خدمات ارائه زمین و تسهیلات وام مسکن استفاده نکرده اند.


فرجیان افزود: در یک جدول زمان بندی چهار ساله از امسال ارائه تسهیلات مسکن به دو هزار و صد و هشتاد و چهار متقاضی واجد شرایط تخصیص داده می شود و در ادامه به ازای هر سال دو هزار نفر مشمول این طرح خواهند شد.


وی با بیان اینکه شصت و پنج درصد از گلزار های شهدای استان تا به امروز ساماندهی شده است، بیان داشت: گلزار های شهدای روستاهای استان خوزستان هم طی مصوبه ای در ذیل این تفاهم نامه با نظرات معاونت استانداری خوزستان ساماندهی می شوند و کمیته ای برای ارائه چگونگی روند ساماندهی تشکیل شده است که هر چهل و پنج روز یک بار باید گزارش میزان پیشرفت کار را ارائه دهد.


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان با بیان اینکه از امسال سه هزار نفر از واجدین شرایط جامعه ایثارگری مشغول به کار می شوند، تصریح کرد: در ارتباط با اشتغال و کارآفرینی نیز طبق تفاهم نامه، در روندی چهار ساله، به ترتیب هزار نفر از جامعه ایثارگری از محل استخدام در دولت و آزمون های استخدامی دولت، پانصد نفر از طریق تسهیلات اشتغال زا و تولید و مشاغل خانگی، هزار نفر از طریق شرکت های پیمانکاری و پانصد نفر هم از محل شرکت (28 مخزن نفت) به کارگیری می شوند.
وی ادامه داد: در یک برنامه ریزی مدون، امسال و سال آینده جمعا 6 هزار نفر و در دو سال پایانی، هر ساله دو هزار و پانصر نفر بکارگیری خواهند شد.
فرجیان عنوان کرد: در زمینه نظارت بر چگونگی اشتغال زایی برای جامعه هدف، معاون اقتصادی استاندار خوزستان، کارگروهی را تشکیل داده است که باید طبق براورد های زمانی گزارشی از نحوه پیشرفت برنامه ها ارائه کنند.
 انتهای پیام

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران