دوشنبه 6 بهمن 1399 |

12:23:0    1399/05/13 خاطرات شفاهی بانوان ایثارگر/1

جانبازی ام را مدالی پر افتخارمی دانم/ در راه دیدار با خانواده شهدا ترور شدم

 با جانباز 40 درصد خانم مهوش شهره اهل گنبد کاووس، از بانوان انقلابی دهه پنجاه  که در مرداد ماه سال 1358 در حالی که برای دیدار با خانواده شهدا می رفت توسط منافقین مورد اصابت گلوله قرارگرفت، گفتگویی  به شرح ذیل انجام دادیم که برای نخستین بار در پایگاه خبری حیات منتشر می شود.

 

 

 

از زندگی تان بگویید، کجا به دنیا آمدید و اکنون کجا ساکن هستید؟
با سلام خدمت شما عزیزان و همچنین تبریک و تهنیت به مناسبت اعیاد سعید قربان و غدیر و با امید به اینکه هرچه زودتر با شکست ویروس منحوس کرونا، به زندگی عادی خود باز گردیم. بنده مهوش شهره هستم، در شهر آمل به دنیا آمده ام و جانباز چهل درصد هستم. 
از حال و هوای گنبد کاووس در روزهای قبل از انقلاب برای مان بگویید؟
ما در بهمن سال 1357 برای زندگی به گنبد کاووس آمدیم. حال و هوای  روزهای قبل انقلاب در همه جا و به خصوص در شهر گنبد خیلی سخت، به هم ریخته و پر از آشوب و تشویش بود .گروهک های مختلف ضد انقلاب زیادی وارد شهر شده بودند ، هدف آنان ایجاد ناامنی و اختلال در شهر و تفرقه میان مردمی بود که در این شهر زندگی می¬کردند، اما خوشبختانه مانند همیشه با هوشیاری مردم و اطاعت  آنها از امام بزرگوار و فعالیت نیروهای روشنگر انقلابی، در رسیدن به این اهداف شکست خوردند.
و شما در همین غائله به درجه جانبازی نائل شدید؟
بله در همان روزها و زمان درگیری ها توسط منافقین بود.
نحوه جانبازیتان به چه صورت بود؟
نحوه جانباز شدن من بدین صورت بود که برای کمک و امداد رسانی به سربازانی که  برای  کمک به شهر آمده بودند تا شهرمان را از دست منافقین کوردل نجات دهند و همچنین دلجویی از خانواده¬ای که به تازگی فرزندشان به شهادت رسیده بود با جمعی از بانوان به خیابان رفتیم و آنجا بود که مورد اصابت گلوله قرار گرفتم.


گویا هنوز هم درگیر مداوای آن مصدومیت هستید
بله بنده در این چهل سال نزدیک به 11 بار عمل جراحی انجام دادم اما این جانبازی را مدال پرافتخاری برای خود می دانم و آن روزها که این اتفاق برایم افتاد جزو شیرین ترین خاطراتم است.
از فرزندانتان برای مان بگویید
بله آن موقع دو فرزند داشتم یکی شش ماهه و یکی دوساله با مشقت فراوان توانستم بزرگشان کنم و درحال حاضر هر دوی آنها مشغول به کار و تشکیل زندگی داده اند.
از مشغولیت های خودتان در این روزها بگویید.
بنده در حال حاضر عضو بسیج خواهران هستم و فعالیت ¬ اجتماعی در خدمت انقلاب خود را از این طریق دنبال  می کنم. همچنین عضو تیم تیراندازی بانوان جانباز نیز هستم

بعنوان بانوی ایثارگر برای نسل های بعدی خود علی الخصوص دختران و بانوان چه پیامی دارید؟  


برای دختران و بانوان جامعه خودم آرزوی زندگی شاد همراه با سلامتی می کنم و توصیه می کنم در همه شرایط مقام معظم رهبری را تنها نگذارند. صبر و استقامت و فداکاری را فراموش نکنند و همواره خانم فاطمه ی زهرا را الگوی زندگی خود قرار دهند.

انتهای پیام 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران