چهارشنبه 15 مرداد 1399 |

نقش آفرینی همسران شهدا در مسائل اجتماعی، توفیقی بزرگ برای جامعه محسوب می شود

11:50:0    1399/05/11 رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

نقش آفرینی همسران شهدا در مسائل اجتماعی، توفیقی بزرگ برای جامعه محسوب می شود

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران عصر روز چهارشنبه ۸ مردادماه در نشست با تشکل همسران شهدای استان فارس حضور و فعالیت همسران شهدا در حوزه مباحث اجتماعی و مسائل جامعه را یک فرصت و توفیق بزرگ برای جامعه خواند.

 

 

به گزارش پایگاه خبری حیات ، به نقل از ایثار، مهندس سعید اوحدی در این نشست، ملاقات و دیدار با همسران و مادران شهدا را ارزشمند خواند و گفت: بر این باوریم که خداوند یک نیروی بزرگ و ظرفیت قابل‌توجهی به ما عنایت کرده که در مسیر حرکت ما انجمن‌ها و تشکل‌هایی مثل تشکل همسران شهدای استان فارس به عنوان پشتیبان فعال هستند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به نقش کلیدی مادران و همسران شهدا در تشکل‌های شاهد و ایثارگر، گفت: نقش زن در آموزه‌های دینی ما به‌عنوان یک قابلیت غیر قابل انکار در مسیر رشد و کمال جامعه بسیار تاثیرگذار است به عنوان نمونه نقش حضرت خدیجه(س)، حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) در مسیر کمال اهداف متعالی دین اسلام، بی بدیل است. نقش این بزرگواران بیانگر این است که نقش زن در امور دینی ما در صدر اسلام، در تحولات جامعه غیرقابل انکار بوده است که به‌دلایل مختلف در طول تاریخ این نقش کم‌رنگ می‌شود؛ اما بعد از انقلاب اسلامی دوباره شاهد تحول بسیار بزرگی در این زمینه هستیم.
معاون رییس جمهور ضمن اشاره به رسالت مادران در حوزه تربیتی و فعالیت‌های اجتماعی، بر اساس فرمایشات حضرت زهرا(س)، عنوان کرد: مادرها یک رسالت برای فرزندان خود و یک رسالت بزرگ‌تر برای جامعه دارند و این همان کاری است که شما کردید. یعنی یک تشکل ایجاد کردید که ارزش‌های شهدا را به‌عنوان یک مدرسه و تعلیم و تربیت مقدس به جامعه منتقل می‌کند.
اوحدی با بیان اینکه ما به تشکل‌ها اعتقاد داریم، اضافه کرد: شما کار بسیار بزرگ و وظیفه‌ای که نسبت به شهدای خود دارید را به عالی‌ترین شکل انجام دادید. قطعاً حرکت شما به مراتب بالاتر از آن کسانی است که به‌صورت شخصی با شهیدان خود ارتباط می‌گیرند.
وی ادامه داد: شما یک رسالت بزرگ را عهده‌دار شدید، آن هم رسالت تعلیم و تربیت نسبت به ارزش‌های شهدا در جامعه است که خیلی ارزش دارد و من حضور شما در مباحث اجتماعی و مسائل جامعه را یک فرصت و توفیق بزرگ برای جامعه می‌دانم.
رییس بنیاد شهید و ایثارگران در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات خانواده معظم شهدا و اقداماتی که بنیاد برای رفع آنها انجام داده، اشاره کرد و گفت: علاوه بر اقداماتی که برای استخدام فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد انجام شده است، به‌صورت جدی حل مشکل مسکن ایثارگران را پیگیری می کنیم.
اوحدی در پایان گفت: تقاضای من از شما این است که آن مشکلات و مسائلی که شما از نزدیک در خانواده و همسران شهدا می‌بینید را ارزیابی کنید و به ما برسانید تا رفع آنها توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پیگیری شود.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران