سه شنبه 14 مرداد 1399 |

جزئیات تفاهم‌نامه وزارت راه و بنیاد شهید/عزم قاطع برای تأمین مسکن ایثارگران

00:5:0    1399/04/22

جزئیات تفاهم‌نامه وزارت راه و بنیاد شهید/عزم قاطع برای تأمین مسکن ایثارگران

مراسم امضای تفاهم‌نامه بین وزارت راه و بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد و بر اساس آن ساخت 20 هزار واحد مسکونی برای خانواده‌های ایثارگر در دستور کار قرار گرفت.

 

 

 

به گزارش خبرنگار حیات، بعد از ظهر دیروز شنبه بیست یکم تیرماه، مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت راه و شهرسازی و بنیاد شهید و امور ایثارگران به منظور احداث ۲۰ هزار واحد مسکونی برای جامعه ایثارگری کشور با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، مهندس سعید اوحدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، با اشاره به اهمیت تامین مسکن جامعه ایثارگر کشور، گفت: یکی از مشکلات جامعه ایثارگری بحث تأمین مسکن برای آنها است که در این تفاهمنامه تا سقف ۲۰ هزار واحد در استان‌هایی که لیست خانوارهای مشمول آن تهیه شده و در اولویت قرار دارد تا پایان دولت دوازدهم احداث‌ها واگذار می‌شود.

 

 اوحدی، ضمن بیان اینکه این تعداد واحد مسکونی معادل ساخت و واگذاری همین تعداد مسکن در ۱۰ سال گذشته است، اظهار داشت: در روزهای اخیر مصوبه دیگری نیز در بحث ایثارگری در دولت داشته ایم که یکی از آنها افزایش سقف تسهیلات مسکن ایثارگران بود.

وی ضمن اشاره به بازنشستگی پیش از موعد همسران و فرزندان شهدا در راستای تحکیم بنیان خانواده ایثارگران، افزود: با اجرای قانون جامع خدمات ایثارگران و آئین نامه‌های مرتبط در صددیم تا مشکلات صنفی جامعه ایثارگری را رفع کنیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه با اشاره به افزایش 20درصدی سقف تسهیلات مسکن ایثارگران، گفت: این ۵۰ هزار فقره وام مسکن به عنوان پشتیبان تفاهم نامه امروز مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

اوحدی در تشریح اعتبارات ماده 38 قانون جامع خدمات ایثارگران عنوان کرد: به محض ابلاغ احکام نیروهای مسلح، بنیاد شهید آماده پرداخت این اعتبارات به خانواده‌های شهدا است.

 

 در ادامه این نشست، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ضمن بیان اینکه، در تشریح مفاد 14گانه این تفاهم، گفت: برای تامین مسکن خانواده ایثارگران قوانین و مقرراتی داریم که شامل مصوبه های مجلس و نیز هیات دولت است. برای این که وحدت رویه ای در اجرای قانون به وجود بیاوریم سعی کردیم تا یک تفاهمنامه تفضیلی تدوین کنیم.

وی با اشاره به تعداد واحد مسکونی مدنظر در این طرح، افزود: در این شیوه نامه یک هدف گذاری کمی با همکاری رییس بنیاد ایثارگران و خانوده شهدا انجام دادیم تا بتوانیم با کمک دولت ۲۰ هزار ایثارگر را در کشور خانه دار کنیم.

انتهای پیام 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران