پنجشنبه 10 مهر 1399 |

03:20:0    1399/04/09

رییس جمهوری دستور تسویه مطالبات ایثارگران را صادر کرد / افزایش ۲۰ درصدی سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۳۹۹

درحالیکه رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از واگذاری ساخت مسکن برای 10 هزار نفر از جامعه ایثارگری خبر داد، رییس جمهوری دستور داد تا کلیه مطالبات ایثارگران تا پایان دولت دوازدهم تسویه شود.

به گزارش پایگاه خبری حیات، سعید اوحدی معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در جلسه یکشنبه هیات دولت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری برگزار شد، از واگذاری و ساخت مسکن برای ۱۰ هزار نفر از جامعه ایثارگری خبر داد.
رییس جمهوری در جلسه یکشنبه هیات وزیران دستور داد تا پایان دولت دوازدهم همه مطالبات ایثارگران تسویه شود.
روحانی در همین زمینه خاطرنشان کرد: زیبنده نظام اسلامی نیست که خانواده معظم شاهد و ایثارگر مطالبات معوق داشته باشند.
دستور تسویه مطالبات ایثارگران درحالیست که پیش از آن نیز در ابتدای دولت یازدهم با دستور رییس جمهوری، کلیه مطالبات انباشته ایثارگران از دولت های قبل، تسویه و پرداخت شد.
اما جلسه یکشنبه هیات دولت به همینجا ختم نشد و در ادامه هیات وزیران، با پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدی سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۳۹۹ موافقت کرد.
بر این اساس، سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۳۹۹ به ازای هر واحد مسکونی در شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر معادل معادل یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال، مراکز استان ها یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، سایر شهرستان ها یک میلیارد ریال و روستاها ۶۰۰ میلیون ریال تعیین شد.
 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران