چهارشنبه 22 مرداد 1399 |

پیام مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در سالروز بمباران شیمیایی سردشت

13:32:0    1399/04/08

پیام مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در سالروز بمباران شیمیایی سردشت

مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در آستانه سالگرد حمله شیمیایی به سردشت و روز مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی پیام ویدئویی ارسال کرد.

به گزارش پایگاه خبری حیات، متن پیام «فرناندو آریاس» به شرح زیر است:
مایه افتخار اینجانب است که امروز مراسم رسمی یادبود و ادای احترام به قربانیان حمله شیمیایی سردشت را مورد خطاب قرار می‌دهم، از طرف سازمان منع سلاح‌های شیمیایی، عمیق‌ترین همدردی‌ها را به مردم سردشت اعلام کرده و به آن‌ها اطمینان می‌دهم که همواره از حمایت ما برخوردار خواهند بود.
در چنین روزی در سال ۱۹۸۷، مردان، زنان و کودکان سردشت در سایه حمله شیمیایی متحمل ترور، درد و رنج شدند. بسیاری از آنها به آسمان پر کشیدند و بازماندگان برای همیشه درد و بیم جراحات و فقدان عزیزانشان را به همراه خواهند داشت.
امروز بر این امر تأکید می‌کنیم که وضعیت وحشتناک آن روز هرگز نباید فراموش شود، با گرامیداشت و یادبود قربانیان، ما نیز تعهد خود در این زمینه را مورد تاکید مجدد قرار می‌دهیم. خشم جهانی از میراث حمله سردشت، انگیزه‌ای فراهم آورد تا ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی به‌صورت کامل، دائم و ماندگار توسعه یابد، در سال ۱۹۹۷ ممنوعیت مذکور در کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی تحقق یافت. کنوانسیون، ۱۹۳ کشور عضو را متعهد می‌سازد تا تضمین نمایند هرگز شهروندانشان متحمل درد و رنجی که امروز ما عزادار آن هستیم، نخواهند شد.
بدین مناسبت اینجانب (بار دیگر) از تمامی کشورها درخواست می‌کنم تا تعهد خود نسبت به هدف عالیه کنوانسیون مبنی بر ایجاد جهانی کاملاً عاری از سلاح‌های شیمیایی را تجدید نمایند، در این خصوص شهروندان سردشت، تمامی قربانیان و نسل‌های آتی به گردن ما حق‌دارند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران