جمعه 9 آبان 1399 |

21:4:0    1399/04/05

دیدار رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده شهدای هفتم تیر/فاجعه هفتم تیر از نقاط عطف انقلاب اسلامی است

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تمام انقلاب‌ها دارای نقطه عطفی در تاریخ خود هستند و فاجعه هفتم تیر یکی از نقاط عطف انقلاب اسلامی ایران است. همزمان با این اتفاق رفتارهای اجتماعی، سیاسی و نظامی کشورمان تغییر کرد و تحولی در جبهه های دفاع مقدس ایجاد شد و می توان گفت جامعه ما تا قیامت مدیون شهدای هفتم تیر است.

به گزارش پایگاه خبری حیات ،مهندس سعید اوحدی روز چهارشنبه ۴ تیرماه در دیدار با جمعی از خانواده‌های شهدای هفتم تیر رسالت بزرگ بنیاد شهید و امور ایثارگران را ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت عنوان کرد و گفت: امروز کشور ما تحت شدیدترین و بی سابقه ترین فشارها از جانب استکبار جهانی به سر می‌برد. در چنین شرایطی بیش از هر زمانی نیاز به فرهنگ ایثار و شهادت داریم، زیرا تجربیات قبلی نشان داده که تنها این فرهنگ است که باعث سربلندی کشورمان می‌شود.
وی افزود: فرهنگ ایثار و شهادت باعث رشد و تحول می‌شود و اگر در مسیر انقلاب اسلامی به موفقیت رسیدیم به دلیل نقش پررنگ این فرهنگ بوده است. امروز نیز اگر به دنبال فتح قله دومین چله انقلاب هستیم همچنان باید از همین فرهنگ کمک بگیریم.
معاون رییس جمهور با بیان اینکه هدیه‌ای که خداوند به شهدا داده توفیق شفاعت دیگران است افزود: امام صادق (ع) نیز می‌فرمایند شهدا در دروازه ورود به بهشت جمال سیدالشهدا (ع) را می‌بینند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: ما نمی‌توانیم حال فرزندان، والدین و همسران شهدا را درک کنیم، اما این واقعیت را درک می‌کنیم که به فرموده امام (ره) شهدا چشم و چراغ کشور هستند؛ یعنی چراغی برای هدایت ما و چشمی برای حفاظت از ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی هستند.
اوحدی با اشاره به جایگاه شهدای صدر اسلام گفت: پیامبر اکرم (ص) از شهدای اولیه اسلام با ادبیات و بزرگی خاصی یاد کرده‌اند، زیرا در همان ابتدای مسیر همه چیز خود را فدا کردند. شهدای هفتم تیز نیز مانند همان شهدای صدر اسلام هستند زیرا در شرایط و روزهای بسیار سخت در ابتدای انقلاب به شهادت رسیدند. در آن زمان منافقین به این جمع‌بندی رسیده بودند که برای ضربه زدن به انقلاب باید استوانه‌ها و ستون‌های اصلی نظام را از بین برد و این شهدا که همگی از بزرگان نظام بودند در مسیر مقابله با این توطئه‌ها جان خود را فدا کردند.
وی افزود: تمام انقلاب‌ها دارای نقطه عطفی در تاریخ خود هستند و فاجعه هفتم تیر یکی از همان نقاط عطف برای انقلاب اسلامی ایران است. همزمان با این اتفاق رفتارهای اجتماعی، سیاسی و نظامی کشورمان تغییر کرد و تحولی در جبهه‌های دفاع مقدس ایجاد شد. موفقیت‌های ما در جبهه‌های نبرد پس از این حادثه به دست آمد و ایران در جنگ دست بالا را پیدا کرد. در نهایت می‌توان گفت جامعه ما تا قیامت مدیون شهدای هفتم تیر است.
معاون رییس جمهور در خصوص اتفاقات رخ داده در تیرماه گفت: ماه تیر ماه خاصی در تاریخ مقاومت در کشورمان است، ۶ تیر سالروز ترور ناموفق مقام معظم رهبری است. هفتم تیر سالروز فاجعه انفجار حزب جمهوری است. در هشتم تیر ماه نیز فاجعه بمباران شیمیایی سردشت رخ داده است. شهادت آیت‌الله صدوقی و شلیک ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری کشورمان از دیگر اتفاقات این ماه هستند و به خوبی حقوق بشر آمریکایی را نشان می‌دهند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه شجره طیبه انقلاب اسلامی بر پایه خون پاک شهدا رشد کرده است افزود: امنیت کشورمان به برکت خون شهدا برقرار شده است. اگر در سال‌های اخیر شهدای مدافع حرم در خارج از مرزهای کشورمان از انقلاب اسلامی دفاع کردند باید ریشه آن را در مکتب شهدای هفتم تیر دید.
اوحدی افزود: امروز شاهدیم که آمریکا ناجوانمردانه ورود تمام امکانات بهداشتی را به ایران ممنوع کرد، اما می‌بینیم که کشور ما در این شرایط سخت وضعیت خوبی دارد اما آمریکا در بحران‌های مختلفی به سر می‌برد.
وی با اشاره به هدف چله دوم انقلاب گفت: مقام معظم رهبری هدف اصلی دومین چهل سال را رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی دانسته‌اند و تمام شاخص‌های لازم برای رسیدن به این هدف در جامعه بزرگ ایثارگران وجود دارد. بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز آمادگی لازم را برای شنیدن نظرات و استفاده از پیشنهادات خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران دارد.
خانواده‌های شهدای حاضر در این جلسه نیز به بیان نظرات، دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود پرداختند و معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان این مراسم از خانواده معظم شهدای هفتم تیر تقدیر کرد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران