جمعه 4 مهر 1399 |

گوشه ای دیگر از جنایت منافقین علیه یک ملت بزرگ

19:56:0    1399/04/02 به مناسبت سالروز شهادت ده ها تن از مردم ایران در انفجار بمب در راه آهن قم

گوشه ای از جنایت منافقین علیه یک ملت بزرگ

پس از آنکه سازمان منافقین وارد فاز مسلحانه علیه جمهوری اسلامی و مردم ایران شد، درگیری‌های پراکنده و مسلحانه، اقدام به بمب‌گذاری و ترورهای گسترده، از تابستان 1360 آغاز شد. در همین راستا، منافقین با انفجار بمبی در سالن راه آهن قم و با هدف بوجود آوردن رعب و وحشت در دل مردم و ایجاد نا امنی در کشور، دست به عملی وحشیانه و جنایتکارانه زدند .بنا به گزارش روزنامه‌های آن زمان، راس ساعت 16 و 20 دقیقه روز دوم تیر ماه سال 1360 بمبی توسط منافقین در سالن انتظار راه آهن شهر قم منفجر شد که منجر به شهادت و زخمی شدن ده‌ها تن از مردم بی‌گناه کشورمان شد. پایگاه خبری حیات به بهانه پاسداشت یاد و خاطره هموطنانی که در این عمل جنایتکارانه به شهادت رسیدند، مروری داشته بر این اتفاق که در زیر می خوانید.

به گزارش پایگاه خبری حیات، سازمان منافقین با انفجار بمبی در سالن راه آهن قم در روز دوم تیرماه، دست به جنایتی زدند که بطور گسترده در مطبوعات داخل و خارج از کشور منعکس شد. در زیر نگاهی می اندازیم به تیتر اخبار و روزنامه هایی که به انعکاس این رویداد دردناک پرداختند:

بنا بر گزارش روزنامه‌ها، ساعت 16 و 20 دقیقه روز 2 تیر 1360 بمبی توسط منافقین در سالن انتظار راه آهن شهر قم منفجر شد که منجر به شهادت زخمی شدن ده‌ها تن از مردم بی‌گناه کشورمان شد.در اطلاعیه روابط عمومی راه آهن، که در تاریخ 3 تیر 1360 منتشر شد در باره این حادثه تروریستی آمده بود: «حدود ساعت شانزده و بیست دقیقه [روز دوم تیرماه 1360] قبل از ورود قطار مسافربری عادی تهران – اهواز به ایستگاه قم بمبی مجاور باجه اطلاعات و بلیط فروشی ایستگاه قم منفجر شده و در نتیجه چهار نفر از هموطنان بی‌گناه (دو بچه، یک سرباز و یک زن) که هنوز هویت آنان مشخص نشده قربانی حادثه می‌شوند و قریب به پنجاه نفر از مسافرانی که منتظر ورود قطار به ایستگاه بودند، زخمی شدند».
به گزارش کیهان، دو کودکی که در جریان این حمله تروریستی به شهادت رسیدند، یک دختر 8 ساله و پسری 11 ساله بودند.روزنامه جمهوری اسلامی در گزارشی درباره نحوه انفجار این بمب می‌نویسد: «زمان انفجار این بمب مصادف با توقف یکی از قطارهای شهرستان‌ها در ایستگاه قم بود که در این لحظه مسافرین قطار در حال پیاده شدن و رفتن به داخل سالن ایستگاه بودند» این گزارش می‌افزاید: «بمب در داخل سطل زباله در سالن انتظار ایستگاه راه آهن جاسازی شده بود».روزنامه اطلاعات نیز در گزارشی که روز بعد از فاجعه منتشر می‌کند درباره قربانیان این حادثه می‌نویسد: «در میان مسافران، عده‌ای سرباز عازم جبهه نیز دیده می‌شدند. ضمنا در میان قربانیان این فاجعه جسد یک زن و دو کودک بیگناه نیز مشاهده شده است». گزارش در ادامه با پرداختن به جزئیات حادثه می افزاید«بمب هنگامی منفجر شد که داخل سالن راه آهن و قطار، برادران سربازی برای عزیمت به جبهه در انتظار بودند».گزارش حاکی از این است که این بمب از نوع تخریبی و آتش‌زا بوده و هنگام انفجار، شعله‌های رنگین ایجاد کرده. همچنین آثار سوختگی فراوان در بدن مجروحین و شهدا برجای گذاشته که موید همین امر است.
بلافاصله پس از این اتفاق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای با اشاره به نحوه انفجار این بمب و تعداد شهدا و مجروحین حادثه، و همچنین حضور به موقع مردم در صحنه اعلام کرد: «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قم ضمن محکوم کردن این اعمال ضد بشری و جنایتکارانه  اعلام می‌نماید که این‌گونه اعمال وحشیانه و غیر انسانی نشانه عجز گروهک‌های وابسته به ابرقدرت‌ها و به بن‌بست رسیده در برابر خروش امت انقلابی و همیشه در صحنه‌مان می‌باشد و محال است ملت رزمنده ایران بار دیگر تسلیم خط متمایل به غرب و شرق گردد».
در طول تقریبا 4 دهه ای که از وقوع این رویداد دهشتناک می گذرد،ملت شریف ایران بارها قربانی دسیسه ها و اقدامات جنایتکارانه ای از این دست بوده است و در مقاطع مختلف تاریخ هدف اعمال تروریستی و جنایتکارانه قرار گرفته، اما هر بار که این ملت بزرگ با یکی از این اعمال ضد بشری و غیر انسانی روبرو شده عزم و اراده خود را به رخ جهانیان بویژه قدرت های استکباری حامی جنایتکاران کشیده است. تازه ترین نمونه کین توزی دیرینه و دشمن خوئی استکبار جهانی را می توان در ترور ناجوانمردانه و بزدلانه سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی دید که با وجود ضایعه بزرگی که این ترور شوم و وحشیانه بر پیکر ملت شریف و شهید پرور ایران وارد کرد ، اما خروش انتقام جویانه و عدالت خواهانه جمعیت میلیونی ایران در نقطه به نقطه این کشور پهناور ، گواهی روشن و آشکار بود از عزم ، ایستادگی  و شجاعت این ملت شریف و سر بلند. ملتی که در طول بیش از 4 دهه ای که از انقلاب اسلامی شان می گذرد هیچ گاه خود را منفعل و شکست خورده تلقی نکرده و با هر بار دسیسه چینی و اقدامات تروریستی  دشمنان ایران بر پایمردی و عزت و عظمت اش افزوده شده است. در سرزمینی که هر شهید، با خون خود، درخت تناور عزتمندی ایران اسلامی را برای مبارزه با ظلم و فساد آبیاری می کند، حوادثی از این دست تنها بر عزم و ارده مردم ما می افزایدو آن را همچون فولادی ابدیده و مستحکم تر از گذشته می کند.

منابع:
1.  انجمن دفاع از قربانیان تروریسم، منافقین،از جنایات خرداد ۶۰ تا خیانتهای امروز.
2.  ایرنا، حادثه قُم، زادییده تفکری تروریستی.
3.  مرکز اسناد انقلاب اسلامی، جزئیاتی از جنایت سازمان منافقین در 2 تیر 1360
4.  بُرنا، انفجار دوم تیر

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران