یکشنبه 6 مهر 1399 |

برپایی اقامه نمازجماعت در امامزادگان پس از ۳ ماه مجاز شد

23:0:0    1399/03/27

برپایی اقامه نمازجماعت در امامزادگان پس از ۳ ماه مجاز شد

پس از ۳ ماه تعطیلی برپایی نماز جماعت در فضای باز آستان مقدس امامزادگان از امروز (سه شنبه) مجاز شد.

به گزارش پایگاه خبری حیات، پس از شیوع کرونا در کشور، اماکن مذهبی و امامزادگان تعطیل شدند، به طوری که از اواخر اسفندماه درهای آستان امامزادگان به روی مردم بسته شد.پس از شیوع کرونا در کشور، اماکن مذهبی و امامزادگان تعطیل شدند، به طوری که از اواخر اسفندماه درهای آستان امامزادگان به روی مردم بسته شد.
با دستور ستاد مبارزه با کرونا از اوایل خردادماه فضای باز امامزادگان پس از ۲ ماه و نیم تعطیلی باز شد و زائران در ساعات خاص امکان تشرف به آستان‌های مقدس را با رعایت نکات بهداشتی پیدا کردند، به طوری که امامزادگان از صبح تا یک ساعت قبل از اذان ظهر و همچنین از یک ساعت بعد از اذان ظهر تا یک ساعت قبل از نماز مغرب بازگشایی شدند.
این روند به دلیل عدم مجوز برای برپایی نماز جماعت در امامزادگان بود که از امروز پس از ۳ ماه تعطیلی، با توجه به دستورالعمل جدید، امکان برگزاری نمازهای جماعت در امامزادگان نیز وجود دارد و متولیان آستان‌ امامزادگان در صورت صلاحدید و رعایت نکات بهداشتی می‌توانند نماز جماعت برپا کنند.
البته داشتن مهر و تسبیح شخصی و رعایت فاصله اجتماعی و همچنین استفاده از ماسک از نکات بهداشتی برپایی نمازهای جماعت در امامزادگان است. علاوه بر این، تربتخانه امامزادگان یعنی ورودی به سمت ضریح همچنان بسته است و نمازهای جماعت نیز باید در فضای باز آستان‌های مقدس برپا شود.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران