جمعه 14 آذر 1399 |

کامیون‌داران چطور به فرمان امام (ره) لبیک گفتند؟

11:36:0    1399/03/20

کامیون‌داران چطور به فرمان امام (ره) لبیک گفتند؟

کامیون‌داران در سال ۱۳۶۲، به فرمان تاریخی امام (ره) برای مشارکت در جبهه لبیک گفتند.

به گزارش پایگاه خبری حیات، با شروع جنگ تحمیلی و حمله عراق به ایران علاوه بر مشکلات و محدودیت‌های مختلف، به دلیل ناامنی دسترسی جغرافیایی به جاده‌ها و گلوگاه‌های اصلی کشور با مشکل مواجه شد.
از آنجا که بیشترین مقدار کالا از راه آبی و دریا‌های آزاد به کشور وارد می‌شد برای مقابله با این معضل برخی از دستگاه‌های اجرایی با در اختیار قرار دادن خدمات مورد نیاز کامیون‌داران سعی کردند تا به سرعت پس از تخلیه بار کشتی‌ها از طریق کامیون‌ها کالا‌های مورد نیاز کشور به شهر‌ها و جبهه‌ها منتقل شود. اما حجم کالا‌های وارد شده به کشور و صف بارگیری مشکلاتی را به وجود آورد.

از این رو طرحی از سوی وزارت راه و ترابری و وزارت بازرگانی به حضرت امام (ره) ارائه شد و ایشان در یک سخنرانی‌ در ۲۶ آذر سال ۱۳۶۲، ضمن اطمینان دادن به مردم در زمینه وجود مایحتاج عمومی به مقدار مورد نیاز در بنادر جنوب، کامیون‌داران کشور را به مشارکت در تخلیه هرچه سریع‌تر بنادر فراخواندند.
در نتیجه این فرمان تاریخی، کامیون‌داران، رانندگان و موسسات و انجمن‌های صنفی آمادگی خود را برای مشارکت اعلام کردند.
۱۴سال پس از زمان صدور فرمان امام راحل، در سال ۱۳۷۶، به پیشنهاد وزارت راه و ترابری وقت و برای آگاه‌سازی هرچه بیشتر جامعه با نقش و جایگاه بخش حمل‌ونقل، روز ۲۶ آذر ماه، از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور به عنوان روز حمل‌ونقل تعیین شد. 

دفاع پرس 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران