سه شنبه 8 مهر 1399 |

مسابقه فرهنگی آشنایی با قرآن برگزار می‌شود

13:19:0    1399/02/08

مسابقه فرهنگی آشنایی با قرآن برگزار می‌شود

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، با هدف انس بیشتر با کلام وحی، مسابقه فرهنگی آشنایی با قرآن برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حیات، حجت الاسلام محمد حسن کاویانی راد، ضمن اعلام این خبر، درباره این مسابقه افزود: بزرگ‌ترین معجزه دین اسلام و پیامبر خاتم (ص) کلام خدا و کتاب خداست و نیاز مبرم جامعه ما تدبر و تأمل در مفاهیم و مضامین بلند آسمانی آن است و ماه نزول قرآن فرصت مغتنم و مضاعفی است برای آشنایی با کلام وحی و به همین منظور این مسابقه فرهنگی برگرفته از جلد یک کتاب «آشنایی با قرآن» نوشته استاد شهید مرتضی مطهری و اطلاعات عمومی مشتمل بر مناسبت‌های مختلف شمسی و قمری، طراحی شده است.
وی درباره برگزاری مسابقه فرهنگی آشنایی با قرآن افزود: یکی از مناسبت‌های پیش رو سالروز شهادت استاد مطهری است و به همین جهت کتاب «آشنایی با قرآن» شهید مطهری به عنوان مرجع آزمون و سؤالات انتخاب شده است. در حقیقت این مسابقه سبب انس بیشتر مردم با قرآن و موجب آشنایی بیش از پیش با افکار و آثار شهید مطهری در جامعه نیز می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این مسابقه به همت اداره کل فرهنگی و تبلیغات بنیاد برگزار می‌شود، گفت: این مسابقه به صورت مجازی و شامل ۳۰سؤال چهار گزینه‌ای که ۲۰سؤال از کتاب مذکور و ۱۰سؤال اطلاعات عمومی و از طریق سایت نوید شاهد برگزار می‌شود و شرکت برای عموم آزاد است. در پایان ماه مبارک رمضان به ۳۰ نفر از شرکت‌کنندگان که به سؤالات پاسخ صحیح داده باشند، به قید قرعه هدایایی به رسم یادبود اهدا خواهد شد.

لطفاً برای دریافت سوالات اینجا را کلیک کنید.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران