شنبه 17 خرداد 1399 |

21:45:0    1398/12/22

تشریح اقدامات بنیاد شهید برای مقابله با ویروس کرونا

معاون رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه در سال جاری برنامه های مرتبط با بزرگداشت این روز که نیاز به تجمع و حضور ایثارگران و مردم داشت به دلیل شیوع بیماری کرونا لغو شد، گفت: هدف اصلی پیشگیری از انتقال این بیماری به ایثارگران به خصوص گروه های آسیب پذیرتر مانند والدین محترم شهدا و جانبازان عزیز شیمیایی است.

به گزارش حیات، سید منصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز پنجشنبه همزمان با روز بزرگداشت شهدا با حضور در برنامه «سلام، صبح بخیر» شبکه ۳ سیما، گفت: روز ۲۲ اسفند سالگرد صدور فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تاسیس بنیاد شهید است که با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی به نام «روز بزرگداشت شهدا» نامگذاری شده است.
وی ادامه داد: با آغاز به کار دولت یازدهم و حضور حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به عنوان نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، برنامه های مختلف و متعددی در ارتباط با این روز در نظر گرفته و اجرا شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: در سال جاری برنامه های مرتبط با بزرگداشت این روز که نیاز به تجمع و حضور ایثارگران و مردم داشت به دلیل شیوع بیماری کرونا لغو شد و سعی شد تا با اقدامات مختلف همچنان این روز و اهمیت آن یادآوری شود. 


میرمرادی در خصوص تمهیدات بهداشتی که در زمینه شیوع بیماری کرونا از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران برای جامعه ایثارگری در نظر گرفته شده است گفت: ستاد پدافند غیرعامل بنیاد در همین زمینه فعالیت خود را آغاز کرده و کارگروهی نیز با ریاست معاونت بهداشت و درمان بنیاد در این راستا تاسیس شده است. هدف اصلی فعالیت های صورت گرفته پیشگیری انتقال این بیماری به ایثارگران به خصوص گروه های آسیب پذیرتر مانند والدین محترم شهدا و جانبازان عزیز شیمیایی است. در زمینه اقلام بهداشتی نیز تلاش شد علی رغم محدودیت ها مواردی در اختیار این عزیزان قرار گیرد.

رفع مشکل شهریه دانشجویان شاهد و ایثارگر 
وی با اشاره به ابلاغ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در سال ۱۳۹۲ گفت: در این قانون تعداد افرادی که تحت پوشش بخشی از خدمات بنیاد قرار می گیرند افزایش یافته است، اما منابع بودجه ای آن تعریف نشد و این مساله با توجه به شرایط موجود در کشور ارایه خدمات را دچار مشکلاتی کرد. با این حال تلاش کردیم زیرساخت های لازم را برای تسریع در ارایه خدمت در بنیاد راه اندازی کنیم. به عنوان مثال با راه اندازی سیستم برخط خدمات رسانی، ۱۸ نوع خدمت بدون نیاز به حضور ارایه می شود که باعث تضمین سلامت اداری و صرفه جویی در وقت می شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به رفع مشکل شهریه دانشجویان شاهد و ایثارگر گفت: بخش عمده معوقات بنیاد در این زمینه مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی بود که با همراهی و همکاری خوب این مجموعه و به صورت تهاتر املاک این معوقات در حال تسویه هستند. در خصوص سایر دانشگاه های شهریه ای نیز پیگیری های لازم در خصوص رفع مشکلات در حال انجام است.

اطلاق شهید خدمت به درگذشتگان مدافع سلامت
میرمرادی در پایان با اشاره به اعطای عنوان شهید خدمت به کادر پزشکی و درمانی که جان خود را در راه مبارزه با بیماری کرونا از دست داده اند گفت: اطلاق کلمه شهید بر اساس قانون و مصادیق مشخصی صورت می گیرد و اعلام عنوان شهید در مواردی که در قانون برای آن ها پیش بینی خاصی صورت نگرفته است از اختیارات مقام معظم رهبری است که در مورد مدافعان سلامت نیز با موافقت ایشان به عنوان شهید خدمت شناخته می شوند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :