شنبه 17 خرداد 1399 |

امسال برای حفظ سلامت ایثارگران به گلزارهای شهدا نیایید

21:16:0    1398/12/22 مدیرکل فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران مطرح کرد:

پنجشنبه آخر سال برای حفظ سلامت ایثارگران به گلزارهای شهدا نروید

مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز همزمان با گرامیداشت روز بزرگداشت شهدا از خانواده معظم شهدا و ایثارگران خواست به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از حضور در گلزارهای مطهر شهدا در آخرین پنجشنبه سال خودداری کنند.

اسکندر یارنسب مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز پنج‌شنبه به مناسبت فرارسیدن روز بزرگداشت شهدا با حضور در برنامه سیمای خانواده، گفت: ۲۲ اسفندماه سالروز تاسیس بنیاد شهید به فرمان حضرت امام خمینی (ره) است، بنیاد ۱۲ ماه پس از پیروزی انقلاب در سال ۱۳۵۸ و حدود ۶ ماه پیش از آغاز دوران دفاع مقدس تشکیل شد.
وی افزود: در سال ۱۳۸۳، شورای عالی انقلاب فرهنگی، ۲۲ اسفندماه را با عنوان روز بزرگداشت شهدا نامگذاری کرد؛ قطعاً به منظور پاسداشت جانفشانی و ایثار شهدا و ایثارگران در طول دوران دفاع مقدس مسوولان باید در طول سال تمامی همت و تلاش خود را مصروف کنند ولی ۲۲ اسفندماه روزی خاص برای گرامیداشت این مهم است.
مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد تأکید کرد: تمامی سازمان‌ها به ویژه بنیاد شهید و امور ایثارگران هر ساله به این مناسبت از ۱۲ تا ۲۲ اسفند ماه برنامه‌های گوناگونی را در سطح کشور برنامه‌ریزی و اجرا می‌کند که متاسفانه در سال جاری در پی وقوع ویروس کرونا و پیشگیری از تسری آن تمامی برنامه‌های همایشی و تجمعی لغو شده است.
یارنسب تاکید کرد: از خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان درخواست می‌کنیم که به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا روز ۲۲ اسفندماه به گلزارهای مطهر شهدا مراجعه نکنند و در خانه‌ها بمانند.
دبیر ستاد بزرگداشت شهدا خاطرنشان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اقدامات خوبی را انجام داده از جمله نگه‌داری آثار، اسناد و وصایای شهدا که برای تحقیق می‌تواند در اختیار پژوهشگران قرار گیرد.
وی در پایان سخنان خود گفت: ایثار شهدا و جانبازان در جامعه امروز و شرایط کنونی در ایثار اجتماعی پرشکان، پرستاران و کادر درمانی متجلی شده است.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :