جمعه 16 خرداد 1399 |

نمایشی دوباره از شکوه اقتدار ملت

11:58:0    1398/11/22 راهپیمایی 22 بهمن 1398

نمایشی دوباره از شکوه اقتدار ملت

چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در هوای سرد و برفی بهمن ماه ۹۸ درحالی برگزار شد که پیرزنان و پیرمردان روزگار دیده آمدند تا برای نوجوانانی که انقلاب ۵۷ را ندیدند روایت‌گر باشند.

شهرهای برفی ایران ساعاتی است که مردم نجیب و صبور خود را در خیابان‌های خود می‌بیند که بار دیگر برای حراست از نهالی که چهل سال پیش کاشتند و امروز درخت تناوری شده است، به میدان آمده‌اند. از همه قشر و طبقه از همه سن و سال  حاضرند تا صحنه خالی نباشد.مردمانی که بیش از هر دوره تاریخی فهم و درک سیاسی از شرایط کشور و منطقه دارند با تمام کاستی‌های این روزها در خیابان‌ها حاضر شدند، چهل‌و یکمین سالگرد انقلاب خود را جشن گرفتند و بار دیگر نجابت خود را هم به کارگزاران داخلی و هم دشمنان خارجی نشان دادند. مادران نشسته بر ولیچر، پدران عصا به دست، نوجوانانی که گرچه درکی از انقلاب ۵۷ ندارند اما برای ایران همیشه پای کار هستند. جوانانی که شاید فارغ‌التحصیل دانشگاه معتبر باشند اما بی‌کار هم هستند، زنان و مردان میانسالی که با هزاران مشکلات معیشتی دست‌وپنجه نرم می‌کنند، جانبازان جنگ تحمیلی که برای تجدید با انقلابی آمده‌اند که جان خود را برای حراست از آن دادند؛ همه آمدند.

اهپیمایی امروز هم مانند همه چهل سال گذشته حوالی ساعت ۹ صبح آغاز شده است. نیروهای امدادرسان جمعیت هلال احمر، ماموران نظامی و یگان ویژه از حاضران همیشگی این راهپمایی هستند که به منظور تامین سلامت و امنیت مردم از ساعات ابتدایی صبح و بامداد امروز در خیابان‌های سرد و برفی تهران و ایران  حضور یافته‌اند. غرفه‌های متنوع در مسیر راهپیمایی امروز برپا شده و خدمات فرهنگی و رفاهی مختلفی به راهپیمایان ارائه می‌دهند.

حاج قاسم، نام نامی ۲۲ بهمن ۹۸

راهپیمایی امسال یک رویداد تازه را هم در بطن خود دارد و آن تقارن این ایام با چهلمین روز شهادت سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس است. بسیاری از مردم همانگونه که در تشییع سردار سنگ تمام گذاشته بودند؛ در این مراسم هم یاد فرمانده فقید سپاه ایران را گرامی داشتند. بنرهای بزرگی از تصویر سردار در خیابان‌های تهران نصب شده است. غرفه‌ها و افراد مختلفی پیکسل‌هایی منقش به تصویر شهید سپهبد سلیمانی را در اختیار راهپیمایان قرار می‌دهند. قرآن‌هایی در میدان‌های مسیر راهپیمایی در اختیار مردم قرار می‌گیرد تا قرائت کننند.

پیرزن صدساله‌ای در همان ساعات ابتدایی مراسم، خالصانه درباره حاج قاسم سلیمانی سخن می‌گوید و در بسیاری از کانال‌های گفته‌های او مورد توجه قرار می‌گیرد. قرار است تا ساعاتی دیگر زینب سلیمانی دختر سردار در این مراسم سخنرانی کند. در اقدامی نمادین در یکی از میدان‌های مسیر راهپمایی  صحنه‌ای نمادین از برگزاری دادگاه جنایتکاران جنگی تشکیل شده است و رهبر یکی از کشورهای منطقه هم به صورت نمادین در زندان حاضراست.
دل‌نوشته‌ های مختلف برای  شهید سپهبد قاسم سلیمانی و حضور فرزندان شهید سلیمانی  در راهپیمایی هم از نقاط قابل توجه راهپیمایی امروز است.حاشیه‌هایی به مهمی متن


راهپیمایی امسال هم مانند سال‌های گذشته حاشیه‌هایی دیدنی دارد. تابوت سربازان آمریکایی در کنار پرچم‌های این کشور که بر زمین نقاشی شده‌اند، در خیابان‌ها مشاهده می‌شود. پرچمِ متحد جبهه مقاومت، صورتک‌های سردار اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه قدس و پرچم سه‌رنگ جمهوری اسلامی که از سوی دژبانان ارتش جمهوری اسلامی در خیابان‌ها گسترانده شده؛ از دیدنی‌های امروز خیابان‌های تهران است. حضور نمادین گروهی از مردمِ سال "۵۷" با همان شکل و لباس هم از صحنه شات‌گیر دوربین‌های عکاسان است. در این مراسم موشک‌های نقطه‌زن و بمب‌های هوشمند ساخته شده به دست نیروهای مسلح جمهوری اسلامی هم رونمایی شده است.
رزمنده‌ای که با موتور خود برای مردم اسپند دود می‌کند و دانش آموز نوجوانی ماکتی از موشک‌های ساخت ایران مزین به نام شهدای هسته‌ای را در دست دارد.

منبع:ایرنا

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :