یکشنبه 22 تیر 1399 |

شهید لبافی نژاد را به هفت بار اعدام محکوم کردند / انصراف از بورسیه تحصیل در آمریکا برای ادامه مبارزه

13:42:0    1398/11/21 پروین سلیحی همسر یکی از شهدای فجرآفرین:

شهید لبافی نژاد را به هفت بار اعدام محکوم کردند / انصراف از بورسیه تحصیل در آمریکا برای ادامه مبارزه

همسر شهید لبافی نژاد با بیان اینکه ایشان برای ادامه مبارزه از بورسیه تحصیل در آمریکا انصراف داد، گفت: شهید لبافی نژاد در رشته چشم پزشکی قبول شده بود ولی برای اینکه به مبارزان و زخمی ها کمک کند رشته خودش را به جراحی تغییر داد.

به گزارش پایگاه خبری حیات، پروین سلیحی همسر شهید بزرگوار مرتضی لبافی نژاد در کنگره ملی شهدای فجرآفرین با اشاره به دوران زندگی با آن شهید معزز گفت: خدا را شکر می‌کنم که حدود سه سال همسر یکی از مردان خدا بودم. بندگی، ایمان، اخلاص و عشق را در وجود او حس می‌کردم. لحظه به لحظه زمانی که همسر ایشان بودم خدا را شکر می‌کردم. می‌دانستم شهید می‌شوند.
وی افزود: همسرم در سال 42 وقتی با امام بیعت کرد دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی بود و به علت استعداد بالا و رتبه اولی، توسط دانشگاه برای ادامه تحصیل، بورسیه شده بود که به آمریکا برود و این موضوع را نیز قبل از ازدواج به من گفت. اما مدتی نگذشت که استفتائی از حضرت امام به من نشان داد که امام او را میان رفتن به آمریکا برای تحصیل و ادامه مبارزه در ایران مخیر گذاشته بود. همین موضوع قلب شهید لبافی نژاد را آرام و مطمئن کرد که بماند و به مبارزات ادامه دهد.
سلیحی با بیان اینکه سال ۵۱ من ۱۶ ساله بودم و با آگاهی همسرش شدم، اظهار کرد: شهید لبافی نژاد در رشته چشم پزشکی قبول شده بود ولی برای اینکه به مبارزان و زخمی ها کمک کند رشته خودش را به جراحی تغییر داد. 
همسر شهید لبافی نژاد تصریح کرد: در اولین سفرمان به مشهد در آن زمان که واژه شهادت تقریبا ناشناخته بود از من درخواست کرد تا برایش دعای شهادت کنم. وقتی ما دستگیر شدیم من 18 سال بیشتر نداشتم. آن زمان فرزندم یاسر یک ساله و نیم بود. بعد از دو سال که از اسارت بازگشتم فرزندم، من را نمی‌شناخت.
وی با بیان اینکه همسرم به هفت بار اعدام محکوم شده بود، افزود: چرا که چند مستشار آمریکایی و مامور ساواک را از بین برده بود. به خاطر دارم که 10 روزقبل از اینکه ایشان تیر باران شوند، ساواک اجازه ملاقاتی به ما داد و با وجود اینکه بر اثر شکنجه ها بسیار نحیف و لاغر شده بودند من نور بهشت را در چهره ایشان دیدم. 
سلیحی با اشاره به دیدار آخرش با شهید لبافی نژاد خاطرنشان کرد: ایشان رو به من کرد و گفت بعد از من، احتمالا به شما بیش از 10 سال زندان بدهند. بنابراین مبادا بعد از آزاد شدن، احساس خستگی کنید. ضمن اینکه در انتخاب افرادی که با آنها مسیر مبارزه را طی می کنید، دقت کنید که جز برای رضای خدا و اسلام به هیچ عقیده و باوری دل نبندید.

زندگی
بنابه این گزارش، مرتضی لبافی‌نژاد، ۱۴ آذر ۱۳۲۳ در شاهرود چشم به جهان گشود و بعد از تحصیل در دبیرستان البرز در رشته پزشکی قبول شد و با فارغ التحصیلی در سال 1349 به روستاهای اطراف نهاوند رفت و به خدمت محرومان شتافت. وی که جزء ۳ نفر برتر رشته پزشکی بود، برای ادامه تحصیل در آمریکا بورسیه شد. در آن زمان امام خمینی در نجف بود و وی در نامه ای نظر امام را راجع به پذیرش بورسیه تحصیل در آمریکا جویا شد که امام در پاسخش گفت: «شما مخیر هستید» و اختیار را به لبافی نژاد داد. آن شهید بزرگوار پس از سال ها مبارزه با رژیم منحوس پهلوی سرانجام در 11 مرداد 1354 در تبریز توسط ساواک دستگیر شد و در چهارم بهمن همان سال در تهران تیرباران شد.

 

وصیتنامه
در بخشی از وصیتنامه شهید مرتضی لبافی نژاد آمده: «بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین. سلام و درود گرم من به پدر و مادر عزیزم. پدر و مادر مهربانم. پدر و مادری که هیچ چیز را از من دریغ نکردند. سلام من به همسر مهربان و فداکارم. همسر متقی و پرهیزکارم. سلام من بر یکایک فامیل عزیز و مهربانم که متأسفانه فرصت نام بردن یکایک آن‌ها را ندارم. برای من نگران نباشید که خداوند فرموده است ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون. وقتی پای چوبه ‌دار بروم، سرم را در برابر خداوند با افتخار بلند می‌کنم؛ به دلیل اینکه همیشه کاری را انجام دادم که فکر می‌کردم درست بوده و خدا نیز از آن راضی است».

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران