جمعه 9 اسفند 1398 |

13:9:0    1398/10/27

تنها راه ملت عزیز ایران؛ قوی شدن است / تشییع میلیونی حاج قاسم و حمله موشکی به پایگاه آمریکایی از ایام الله است

رهبر معظم انقلاب تنها راه ملت ایران را قوی شدن نام برد و فرمودند: روزی که دهها میلیون در ایران و صدها هزار نفر در عراق و بعضی کشورهای دیگر به پاس خون فرمانده سپاه قدس به خیابان ها آمدند و بزرگترین بدرقه جهان را شکل دادند، یکی از ایام الله است.

به گزارش پایگاه خبری حیات، رهبر معظم انقلاب در نمازجمعه این هفته تهران که در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد، با بیان اینکه جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند، گفت: بعد از خروج آمریکا از برجام  گفتم که به این ها«کشورهای اروپایی عضو برجام» اعتمادی ندارم و کاری نمی کنند، آن‌ها در خدمت آمریکا خواهند بود و پادو آمریکا هستند.
ایشان تنها راه ملت ایران را قوی شدن نام برد و فرمودند: از مذاکره ابایی نداریم ولی نه با آمریکا و  البته مذاکره از موضع قدرت.
مقام معظم رهبری با بیان اینکه یوم الله یعنی مشاهده دست خدا در حوادث، گفتند: روزی که دهها میلیون در ایران و صدها هزار نفر در عراق و بعضی کشورهای دیگر به پاس خون فرمانده سپاه قدس به خیابان ها آمدند و بزرگترین بدرقه جهان را شکل دادند، یکی از ایام الله است و کار هیچ عاملی جز دست پر قدرت خدا نمی تواند باشد.
حضرت آیت الله خامنه ای تصریح کردند: آن روزی که موشک‌های سپاه پاسداران پایگاه آمریکایی را در هم کوبید یکی دیگر از ایام الله است؛ ما این دو روز را جزو ایام الله در همین چند روز گذشته در مقابل چشم خود مشاهده کردیم؛ این ها روزهای نقطه عطف تاریخ و تاریخ ساز هستند و روزهای عادی نیستند، اینکه یک نیرویی یک ملتی این قدرت و توان روحی را دارد که به یک قدرت متکبر زورگوی عالم این گونه سیلی بزند، نشان دهنده دست قدرت الهی و «ایام الله» است.
ایشان خطاب کسانی که دست قدرت خدا را نمی‌توانند در این حوادث ببینند و تحلیل‌های مادی در این مسائل می کنند، اظهار کردند: پس از گذشت ۴۱ سال از پیروزی انقلاب اسلامی این جمعیت بی نظیر را کدام دست قدرتی به میدان ‌آورد. این اشک و عشق و شور را چه کسی پدید ‌آورد. کدام عاملی می‌توانست یک چنین معجزه ای را نشان دهد. جز دست قدرت الهی  است.

بیعت عظیم مردم با امام راحل بعد از 30 سال
حضرت ‌آیت الله خامنه ای فرمودند: وقتی خدای متعال چنین حرکتی در ملت به وجود می‌آورد، انسان باید احساس کند اراده الهی در پیروزی این ملت است و این نشان دهنده این است. اراده الهی بر این است که ملت در این راه و در این خط حرکت کند و پیروز شود. نشان دهنده معنویت و باطن این ملت هم هست. این عشق و این وفا و این ایستادگی و این بیعت بزرگ با خط امام(ره)، مردم با حضورشان در میدان با خط امام(ره) بیعت کردند؛ بیعتی با این عظمت و بعد از گذشت بیش از ۳۰ سال از رحلت امام(ره) بزرگوار، این طور با امام مردم بیعت می کنند این طور امام(ره) زنده است.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگر از بیاناتشان فرمودند: خود این شهادت بزرگ هم یکی از آیات قدرت الهی است، دولت بی آبروی آمریکا رسوایی این دولت را رقم زد. اینها کسی را که سرشناس‌ترین و قوی ترین فرمانده مبارزه با تررویسم بود، شهید کردند. شهید سلیمانی به معنای واقعی کلمه قوی‌ترین فرمانده مبارزه با تروریسم در منطقه است به همین عنوان هم شناخته شده است. کدام فرمانده دیگر می توانست کارهایی که او انجام داد انجام دهد.
ایشان با بیان اینکه تشییع جنازه و شهادت بزرگ شهید عزیز یک طرف قضیه است و عکس العمل و واکنش قدرتمندانه سپاه طرف دیگر است، افزودند: البته ضربه درخور تدبر بود اما مهمتر از ضربه نظامی ضربه حیثیتی به هیبت ابرقدرتی آمریکا بود.

خطبه دوم
حضرت آیت الله خامنه ای در خطبه دوم نماز جمعه تهران درباره حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی فرموند: مجددا تسلیت عرض می کنیم، اظهار همدردی می‌کنیم، ابهام‌هایی وجود دارد. تشکر می کنیم از فرماندهان سپاه توضیح دادند ولی باید حادثه پیگیری شود و از حوادث مشابه هم به طور جدی پیشگیری شود. پیگیری مهم است مهمتر از آن پیشگیری از تکرار این حوادث است.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین در بیانات کوتاهی درباره انتخابات گفتند: برادران عزیز، خواهران عزیز، ملت عزیز ایران، حضور ملت ایران مهمترین عامل اقتدار است و این حضور در جاهای متعددی است که یکی از مهمترینش انتخابات است.
ایشان تصریح کردند: حضور ملت ایران در انتخابات، کشور را بیمه می‌کند. دشمن را مایوس می کند. سعی و تلاش‌شان بر این است که نگذارند با انواع و اقسام حیل که مردم با شوق در انتخابات شرکت کنند مردم باید با شوق در انتخابات شرکت کنند.
حضرت ‌آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: مراقبت کنید مبادا دشمن بتواند در این زمینه خواسته خود را تحقق بخشد که عبارت است از کم رنگ کردن و بی رنق کردن انتخابات.
رهبر انقلاب اسلامی فرمودند: همان اندازه ای که ما از حادثه سقوط هواپیما غصه خوردیم و غم بر دل ما فرود آمد، دشمن ما به همان اندازه خوشحال شد، به خیال اینکه مستمسکی به دست آورده است که بتواند سپاه پاسداران، نیروهای مسلح و نظام جمهوری اسلامی ایران را زیر سوال ببرد. خواستند این کار را بکنند شاید آن حادثه عظیم را تحت الشعاع قرار بدهند، اما اشتباه کردند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :