یکشنبه 22 تیر 1399 |

ماموریت ذاتی  بسیج ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

14:33:0    1398/09/05 در همایش پیروان ولایت ویژه بسیجیان بنیاد مطرح شد

ماموریت ذاتی بسیج ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

مراسم همایش بزرگ بسیجیان بنیاد شهید و امور ایثارگران صبح امروز، سه شنبه، پنجم آذر در ساختمان مرکزی بنیاد شهید با حضور روحانیت و مدیران و بسیجیان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حیات: سرهنگ فریبرز خزایی فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم گفت:  خدارا شاکریم که نام و عمر ما در مقطعی از تاریخ رقم خورد که تحت زعامت امام بزرگوار باشیم و فرماندهی خردمندانه و پیامبرگونه همراه  با تدبیر بالای ولی امر مسلمین را درک کنیم و این از لطف و عنایت خداوند است. امروز در چهلمین سالگرد تشکیل این شجره طیبه قرار داریم و می‌‌بینیم افق‌ها ی جدیدی که در اعتلای این مجموعه نهفته است و برای ما هویدا می‌ شود. 
سرهنگ خزایی در ادامه با اشاره به توصیه امام (ره) به بسیجیان در مورد آمادگی برای بسیج جهان اسلام،افزود: امروز جبهه‌ی مقاومت، تحقق همان بسیج جهان اسلام است که در بسیاری از عرصه‌ها  پیروز شده و یا اجازه نداده استکبار به مطامع خود برسد.  
وی با بیان اینکه، همواره باید به خودمان یادآور باشیم که خداوند و دینش را یاری کنیم تا خداوند نیز ما را یاری کند، اظهار داشت: مهمترین نکته اهتمام به ولایت مطلقه فقیه است که به نگاه تیز بین معمار کبیر انقلاب امر ولایت فقیه، فوق قانون اساسی است و امر ولایت مطاع است. امروز در تجربه نقش این تجربه‌ی بی بدیل را ملاحظه می‌ کنیم.
فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران در رابطه با ضرورت خدمت ‌رسانی به جامعه گفت:وظیفه‌ی ما بعنوان بسیجی، این است که درمحیط کار و خدمت رسانی به جامعه و از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم، ماموریت ذاتی ما ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و بهترین ترویج آن عمل و تلاش ما است. طبق بیانات مقام معظم رهبری، اشتغال تلاش و کوشش خود کار فرهنگی است و این موضوع برای ما به عنوان نیرو‌های ارزشی و انقلابی باید اصل قرار بگیرد تا بتوانیم در عرصه‌ها یی که ماموریت داریم انجام وظیفه کنیم و رضایت مندی ولی امر خودمان  را به ارمغان داشته باشیم.
در ادامه حجت الاسلام  و المسلمین‌ عبدالعلی گواهی معاون امور روحانیون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن تبریک سالروز تشکیل بسیج مستضعفین توسط امام راحل عظیم الشان و تبریک به خانواده‌ها ی معزز شهدای بسیجی که در طول 40 سال در تمام عرصه‌ها حضور داشتند گفت: شکل‌گیری بسیج یکی از الهامات جدی بود که خداوند متعال به ذهن و دل امام انداخت. یکسال قبل از شروع جنگ ، پنجم آذر  58  بسیج شکل گرفت پس نمی‌ توان گفت که بسیج برای جنگ ایجاد شد.
وی گفت: امام در تشکیل بسیج مستضعفین پیش‌دستی کرد و این جریان فکری را به وجود آورد. تمام اموری که امام انجام داد همه کاربردی و جزو نیازها بوده و الهاماتی به ذهن امام بوده است. کاری از امام را  نمی‌‌بینیم که خواسته نفسانی در آن دخیل باشد. جوانانی که حضور امام را درک نکردند امروز به راحتی می‌توانند این شیوه را در زندگی مقام معظم رهبری مشاهده کنند.
در پایان این مراسم  از تعدادی از  کارکنان نمونه بسیجی  ساختمان مرکزی بنیاد و پایگاه‌ها ی تابعه تقدیر شد.   

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران