جمعه 20 تیر 1399 |

۲۰ درصد اعتبار فرهنگی هر دستگاه صرف ترویج فرهنگ ایثار شود

12:19:0    1398/07/29

۲۰ درصد اعتبار فرهنگی هر دستگاه صرف ترویج فرهنگ ایثار شود

حیات: به گفته مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان ۲۰ درصد اعتبار فرهنگی هر دستگاه باید به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اختصاص یابد.

به گزارش پایگاه خبری حیات ،به نقل از ایرنا احمد گروهی شامگاه یکشنبه در نشست شورای استانی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت افزود: اطلاعات لازم برای ۲۰ جلد کتاب وصایای شهدای استان جمع آوری شده که تاکنون دو جلد آن به چاپ رسیده و ۲۲۰۰ وصیتنامه شهید جمع آوری شده است.
وی اضافه کرد: همچنین ۵۲ شهید شناسایی شده اند که آثار و خاطرات آنها جهت مستندسازی زندگی آنها گردآوری شده است.
استاندار کرمان هم در این نشست خبر از برگزاری همایش علمی برای توسعه امر ایثار اجتماعی با محوریت دانشگاه شهید باهنر کرمان در پاییز سال آینده خبر داد.
محمدجواد فدائی افزود: انتخاب عناوین این همایش نیز باید به راهکارهای علمی و اجرایی منجر شوند، لذا کارگروه انتخاب عناوین با حضور افراد صاحب نظر تشکیل گردد که با ارسال آنها به سایر دانشگاه ها، کارهای تحقیقاتی هم به موازات همایش داشته باشیم.
وی بر تدوین برنامه های اجرایی و کاربردی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکید کرد و ادامه داد: نیازمند کارهای تحقیقاتی و پژوهشی تاثیرگذار در این حوزه هستیم.
استاندار کرمان همچنین به تهیه مستند زندگی شهید حاج علی محمدی پور فرمانده گردان رفسنجان و شهید عظیمی از شهدای مدافع حرم اشاره داشت و گفت: با همکاری صدا و سیما، این مستندها تا ۴ ماه آینده تهیه خواهند شد.
فدائی از چاپ جلد سوم کتاب وصایای شهدای استان کرمان توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان نیز خبر داد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران