جمعه 20 تیر 1399 |

رسالت همه ما تداوم راه شهدا در حفاظت از کشور و‌ نظام است

09:8:0    1398/07/28 رییس جمهوری:

رسالت همه ما تداوم راه شهدا در حفاظت از کشور و‌ نظام است

حیات: رییس جمهوری همزمان با روز اربعین حسینی بهمراه رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به دیدار پدر و مادر شهیدان علیرضا و محمدرضا بقائی رفت و همچنین با دکتر عادل کریمی گیوی از جانبازان 70 درصد دفاع مقدس دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری حیات، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، رییس جمهوری همزمان با روز اربعین حسینی با حضور در منزل شهیدان علیرضا و محمدرضا بقایی با پدر و مادر این شهیدان والامقام دیدار کرد.
حجت الاسلام والمسلمین روحانی در این دیدار صمیمی با بیان اینکه خانواده معظم شهدا، کار بزرگی کرده و به گردن همه ما حق دارند، گفت: امروز سعادت نداشتیم به زیارت امام حسین(ع) مشرف شویم، اما به زیارت شما آمده ایم که فرزندانتان راه امام حسین(ع) را رفته اند.
رییس جمهوری با بیان اینکه همه افتخار ما ابا عبدالله الحسین(ع) است، تصریح کرد: وظیفه و رسالت همه ما تداوم راه شهدا در حفاظت از کشور و‌ نظام است.
دکتر روحانی تأکید کرد: شهدا با ایمان راسخ خود در راه عقیده برای خدا رفتند و به بالاترین مقام رسیدند، آنان زنده اند و در پیشگاه خداوند روزی می خورند.
وی با بیان اینکه خانواده های معظم شهدا که چنین فرزندانی تربیت کرده و در راه خدا تقدیم کردند، مقام بسیار بالایی دارند، افزود: ان شاء الله بتوانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم.
بنابه این گزارش، شهید علیرضا بقائی در سال ۶۲ در عملیات خیبر و شهید محمد رضا بقائی در سال ۶۴ در هورالعظیم به فیض شهادت نائل شدند.

دیدار با جانباز 70 درصد دفاع مقدس
همچنین حجت الاسلام والمسلمین روحانی شامگاه دیروز (شنبه) به منزل عادل کریمی گیوی جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس رفت و با این جانباز سرافراز دیدار کرد.
رییس جمهوری در این دیدار با تجلیل از ایثار و فداکاری شهدا، جانبازان و ایثارگران و خانواده‌های آنان در دوران دفاع مقدس و پس از آن، گفت: امیدواریم خداوند اجر صابرین و صالحین و شهدا را برای شما منظور کند.

وی با اشاره به اینکه بواسطه ایثار و فداکاری ملت ایران کار بزرگی در دفاع مقدس انجام شد، افزود: شهدا، جانبازان و ایثارگران سهم ارزشمندی در پیروزی‌های ملت ایران در دفاع مقدس و در برابر دشمنان دارند.

 

 

رییس جمهوری با بیان اینکه امروز توطئه بزرگی علیه کشور و ملت ایران از سوی دشمنان به راه افتاده است، تصریح کرد: خوشبختانه مردم با فهم صحیح از شرایط و نقشه دشمنان، به خوبی مقاومت کردند و تلاش دولت هم افزایش آرامش در زندگی مردم است.
روحانی با اشاره به اینکه امروز همه کسانی که در طول سالیان دراز خشم و‌کینه از ایران داشتند، در کنار هم حکومت را در آمریکا به دست گرفته‌اند، گفت: دولت آمریکا با فشار دشمنان ملت ایران به طور یکجانبه از توافق مورد تایید سازمان ملل متحد خارج و با اعمال تحریم بدنبال فشار به مردم ایران است.
رییس جمهوری اظهار کرد: سران صهیونیستی و سعودی و تندروهای آمریکا همه در کنار هم بدنبال اعمال فشار علیه ملت ایران هستند و در این شرایط هیچ راهی جز ایستادگی و مقاومت در برابر آنها نداریم.
روحانی ابراز امیدواری کرد با دعای مردم و خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و همت و تلاش مسئولان از این شرایط عبور کرده و بتوانیم به مردم خدمت کنیم.
دکتر عادل کریمی گیوی جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس که پس از مجروحیت، در عرصه‌های مختلف مذهبی، فرهنگی، علمی، اجتماعی و ورزشی فعال بوده و اکنون با مدرک دکترای پاتولوژی در زمینه پزشکی به مردم خدمت می‌کند، در این دیدار به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس و نحوه مجروحیت و جانبازی خود پرداخت. وی در سال ۶۵ و در عملیات کربلای ۵ در منطقه شلمچه، به درجه رفیع جانبازی نایل آمد.
بنابه این گزارش، حجت الاسلام والمسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این دیدارها رییس جمهوری را همراهی می کردند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران