شنبه 17 خرداد 1399 |

ضرورت استفاده از راویان مقاومت و جهاد در مدارس

14:3:0    1398/06/13

ضرورت استفاده از راویان مقاومت و جهاد در مدارس

حیات: مدیرکل بنیاد سمنان گفت: با توجه به آغاز سال تحصیلی لازم است از تجارب راویان ایثار برای بازگویی ابعاد مقاومت و جهاد در دوران دفاع مقدس در سطح مدارس برای انتقال مراتب عالی فداکاری، نوع دوستی و جانفشانی شهدا و ایثارگران به مخاطبان به زیبنده‌ترین شکل استفاده شود

به گزارش پایگاه خبری حیات ، حجت‌الاسلام «حسن فریدون» در نشست شورای معاونان بنیاد استان سمنان، تلاش برای اعتلای فرهنگ ایثار و شهادت و هم‌افزایی با سایر نهادهای فرهنگی برای تولید محتوای جذاب و جوان‌پسندانه مرتبط با عاشورا و محرم را مورد تأکید قرار داد.
وی افزود: با توجه به آغاز سال تحصیلی لازم است از تجارب و توانمندی راویان ایثار برای بازگویی ابعاد مقاومت و جهاد در دوران دفاع مقدس در سطح مدارس، مساجد، حسینیه های شهید و  تکایا برای انتقال مراتب عالی فداکاری، نوع دوستی و  جانفشانی شهدا و ایثارگران به مخاطبان به زیبنده ترین شکل استفاده شود. 
مدیرکل بنیاد استان ضمن تأکید بر رعایت نظم و انضباط اداری و مالی، افزایش بهره‌وری نیروها، پایبندی به مقررات و ضوابط ازجمله ثبت قراردادها در سامانه‌های دولت، طراحی فرم نظرسنجی از برگزاری مراسم و همایش‌ها، حضور معاونان و کارشناسان حوزه‌های تخصصی بنیاد در مدارس و آموزشگاه‌ها برای معرفی بنیاد، تشریح خدمات و مأموریت‌های تبلیغی و ترویجی بنیاد را خواستار شد.

روحیه جان فشانی رزمندگان برگرفته از مکتب سرخ عاشورا است
نشست کارگروه ایثارگران و پیشکسوتان هفته دفاع مقدس استان به دبیری بنیاد شهید و امور ایثارگران سمنان صبح دوشنبه 11 شهریور 98 در سالن جلسات بنیاد برگزار شد. 
«علی‌اکبر رستگار» معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد سمنان ضمن گرامیداشت ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)، اهتمام ویژه دستگاه‌های فرهنگی عضو کارگروه را در جهت هم‌افزایی و هم‌اندیشی در بزرگداشت برنامه‌های هفته دفاع مقدس خواستار شد.
وی بیان کرد: از آنجا که روحیه مقاومت، جهاد و جان‌فشانی رزمندگان و شهدا برگرفته از مکتب سرخ عاشورا و نهضت تعالی ‌بخش کربلا است، لازم است هرچه بیشتر قیام عاشورا و انگیزه‌های امام حسین(ع) برای جوانان و نوجوانان تبیین شود.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :