یکشنبه 4 اسفند 1398 |

نمایشگاه ایثار و شهادت در نهاد ریاست جمهوری افتتاح شد

15:31:0    1398/06/03

نمایشگاه ایثار و شهادت در نهاد ریاست جمهوری افتتاح شد

حیات:نمایشگاه ایثار و شهادت به مناسبت فرارسیدن هفته دولت امروز یکشنبه در محل ساختمان کوثر نهاد ریاست جمهوری با حضور سخنگوی دولت افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری حیات، در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه علی ربیعی سخنگوی دولت،‌ حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا اکرمی رئیس سابق شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری، معاونان تعاون، فرهنگی و توسعه و مدیریت منابع بنیادشهید و امور ایثارگران و جمعی از مسئولان نهاد ریاست جمهوری و بنیادشهید حضور داشتند. 

در این نمایشگاه برای نخستین بار ۴۰ عنوان سند از شهدای دوران دفاع مقدس و تصاویر و اسناد ۲۳ یادگار شهدای  انقلاب و دفاع مقدس به نمایش گذاشته شده و قرار است تا پایان هفته دولت این نمایشگاه در محل نهاد ریاست جمهروی برپا باشد.

همچنین امروز با حضور مسئولان یادشده از کتاب «شکوه خاطرات» نوشته دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری رونمایی شد. در این کتاب خاطرات رئیس جمهوری از دوران دفاع مقدس و جنگ هشت ساله ایران با عراق بیان شده است. این خاطرات از سال ۹۲ تاکنون نگاشته شده است.

این کتاب که خاطرات دوران دفاع مقدس و جنگ تحمیلی در آن از سوی رئیس جمهوری نگاشته شده است، دارای ۱۶۰ صفحه است تا از این طریق بخشی از ناگفته های دوران جنگ به نسل جوان و آینده ساز کشور انتقال داده شود.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه جمعی از مسئولان اجرایی کشور ضمن بازدید از این نمایشگاه گوشه ای از خاطرات، دست نوشته ها، اسناد و وصیت نامه های شهدا را خواندند تا از این طریق بتوانند با بخشی از خاطرات آنها بیشتر آشنا شوند.

ایرنا 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :