پنجشنبه 10 مهر 1399 |

۷۵ موکب در کرمانشاه آماده پذیرایی از زائران اربعین حسینی است

14:52:0    1398/05/15

۷۵ موکب در کرمانشاه آماده پذیرایی از زائران اربعین حسینی است

حیات: فرماندار کرمانشاه گفت: ۷۵ موکب در استان آماده پذیرایی از زائران اربعین حسینی هستند که همگی خودجوش و مردمی دائر شده و این تعداد در روزهای آینده افزایش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری حیات به نقل از ایرنا،  فضل الله رنجبر روز سه شنبه 15 مردادماه 98،  درنخستین جلسۀ ستاد اربعین که در سرسرای فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، همایش بزرگ اربعین حسینی را برای جهان اسلام، وحدت بخش و برای دشمنان دین و نظام مقدس جمهوری اسلامی ناامیدکننده دانست و گفت: باید این آیین و فرهنگ حسینی را دست به دست به نسل بعدی منتقل کنیم.
وی اسکان موقت زائران را بسیار حائز اهمیت دانست و اضافه کرد: همۀ دستگاهها، ادارات، حسینیه ها، مساجد، اردوگاه های راهیان نور و... از نظر شرعی و قانونی موظفند نمازخانه ها، سالن های ورزشی و اماکن مفروش خود را برای اسکان زائران مهیا و آمادۀ بهره برداری کنند.
در این جلسه که نمایندگانی از شهرداری، آموزش و پرورش ،سپاه، بسیج، ستاد عتبات عالیات، هلال احمر، نیروی انتظامی و... حضور داشتند، رنجبر توجه ویژه به مسائل بهداشتی زائران، نظم و انضباط موکب ها و امنیت مسیر تردد زائران را بسیار حیاتی قلمداد کرد و از همۀ دستگاهها خواست در این زمینه ها برنامه ریزی و تلاشی مضاعف داشته باشند.
فرماندار کرمانشاه همچنین عید غدیر را به عموم مسلمانان تبریک گفت و از همۀ ادارات خواست برای برگزاری باشکوه این جشن بزرگ دینی، ملی و مذهبی تمام توان خود را بکار بگیرند تا در آستانۀ ورود زائران، کرمانشاه حال و هوای دیگری داشته باشد.
در ابتدای این جلسه فرماندار کرمانشاه به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار، این روز را به خبرنگاران و فعالان عرصۀ رسانه تبریک گفت.
سال گذشته در ایام اربعین حسینی بیش از ۲ میلیون نفر از مردم کشورمان عازم عراق شدند که بیشتر آنها از طریق استان کرمانشاه راهی مرز مهران شدند.
با بازگشایی مرز خسروی در شهرستان قصرشیرین پیش بینی می شود امسال تعداد زائران اربعین افزایش چشمگیری پیدا کند.
مسئولان استان کرمانشاه با برگزاری نشست هایی در تلاش هستند تا امکانات رفاهی و خدماتی لازم را برای زائران عتبات عالیات در مسیر حرکت آنها فرام کنند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۱۴ شهرستان و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا و ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با عراق است.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران