یکشنبه 4 اسفند 1398 |

خبرنگاران در همه مسائل نقش آفرین هستند

16:11:0    1398/05/19 رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

خبرنگاران در همه مسائل نقش آفرین هستند

حیات:حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی شهیدی،نماینده ولی فقیه ،معاون رییس جمهورو رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، با قابل تقدبر دانستن کار خبرنگاران گفت:خبرنگاران در همه مسائل نقش آفرین هستند.

به گزارش پایگاه خبری حیات، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز دوشنبه 14مردادماه 98، در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه ها که به مناسب روز خبرنگار برگزار شده بود، با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه اظهار کرد: در این موقعیتی که می گویند نظام و دولت ناکارآمد است می خواهند بین نظام و مردم، شکاف ایجاد کنند بنابراین رسالت خبرنگاران این است که واقعیت را برای مردم بیان کنند و نگذارند دشمنان موفق شوند.
وی با اشاره به شایعه سازی های اخیر ادامه داد: شایعه ها وقت مسئولان را می گیرد پس نباید این موضوعات برای نظام مشکل ایجاد کند؛  باید اخبار مفید برای جامعه منتشر شود اگرچه همه اخبار حوزه ایثار و شهادت، مفید و اثرگذار است.
شهیدی تصریح کرد: زحمات خبرنگاران قابل تقدیر است، آنان افکار جامعه را هدایت می کنند، چون در همه مسائل نقش آفرین هستند؛  اصحاب رسانه و خبرنگاران نقش بزرگ و مهم و رسالت سنگینی به عهده دارند و حتی رهبر معظم انقلاب در این باره می فرمایند که امروز رسانه ها در دنیا فکر، فرهنگ، رفتار و هویت فرهنگی انسان ها را  تولید می کنند و نقش رسانه ها الگوسازی و فرهنگ سازی است و باید با خلاقیت و نوآوری همراه باشد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: قلم شما درباره شهید و شهادت می نویسد و چون شهید محمود صارمی در افغانستان به شهادت رسید این پیام را دارد که خبرنگار برای شهید و شهادت قلم می زند.
وی  با بیان اینکه ادعا نداریم بنیاد شهیدوامور ایثارگران هیچ ایرادی ندارد گفت: بنیادشهید مبرا نیست و جای انتقاد به این نهاد هست اما باید انتقادات واقعی و سازنده باشد. ما انتقاد را می پذیریم و حتی تشکر هم می کنیم و انتظار داریم که مسائل را مطرح کنید تا پاسخ لازم را دریافت کنید.  ما معتقدیم این نهاد دارای مشکلاتی است که شما خبرنگاران باید به ما کمک کنید تا این مسائل حل شود چون ما آنچه داریم از شهدا، جانبازان و آزادگان است.
معاون رئیس جمهوری درخصوص مسئله درمان و بیمه دی جانبازان و خانواده های شهدا اظهار کرد: یکی از مهمترین مسائل در حوزه بنیاد شهید مسئله درمان ایثارگران است.  
وی ادامه داد: سالانه حدود ۴۲۰هزار دیدار با خانواده شهدا داریم و این یک سنت حسنه است و ما مدیون شهدا هستیم.
شهیدی با بیان اینکه اگر در رسالتمان کوتاهی کنیم مسئول هستیم، افزود: کار بنیاد سنگین است و  بیش از ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر تحت پوشش بنیاد هستند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: امروز اگر آمریکا رهبر و وزیر امور خارجه ما را تحریم می‌کند، به دلیل دیوانگی است؛ آیا تحریم وزیر خارجه‌ای که باید همه جا برود درست است؟
وی گفت: اگر امروز دشمن ما به جنون رسیده به دلیل فرهنگ ایثار و شهادت بوده که ملت ما آن را ادامه داده اند و رسالت ما این است که این فرهنگ را به نسل چهارم و جدید انقلاب که جنگ را ندیده است معرفی کنیم.

شهیدی در پایان گفت: سینه های والدین شهدا گنجینه اصرار است و باید آنها را تبدیل به کتاب کرد چون اطلاعات زیادی از شهدا در سینه دارند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :