یکشنبه 4 اسفند 1398 |

درگذشت یکی از خیران بزرگ ایران

09:41:0    1398/05/12

درگذشت یکی از خیران بزرگ ایران

حیات:علی مردانی آذر یکی از خیران بزرگ ایران و خطه قهرمان پرور آذربایجان در اثر حادثه ای در حال بازدید از روند احداث بیمارستان کودکان تبریز درگذشت.

به گزارش پایگاه خبری حیات به نقل از ایرنا، منابع نزدیک به خانواده مردانی آذر ضمن تایید فوت وی گفتند : او در حالی که سرگرم بازدید از مراحل ساخت و تکمیل بیمارستان مردانی آذر در شهرک خاوران تبریز بود براثر سقوط به چاهک آسانسور جان به جان آفرین تسلیم کرد و به دیار باقی شتافت.
محمد حسین صومی رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص حادثه مرگ این خیر بزرگ گفت: برخی اطلاعات اولیه حاکی است که وی ابتدا دچار سکته مغزی شده و سپس به چاهک آسانسور سقوط کرده است که این فرضیه هم اکنون از سوی مراجع پزشک قانونی تحت بررسی است.
وی درباره زمان و نحوه برگزاری آیین های کفن و دفن آن مرحوم اعلام کرد : با توجه به اینکه خانواده ایشان در خارج از کشور سکونت دارند در این باره منتظر اعلام نظر آن ها هستیم.
برادران و خانواده مردانی آذر از خیران و نیکوکاران بزرگ تبریز هستند که تاکنون میلیاردها تومان از ثروت و دارایی خود را در امور خیریه به ویژه در ساخت مدرسه و بیمارستان و مراکز فرهنگی هزینه کرده اند.
بیمارستانی که حادثه مرگ حاج علی مردانی آذر در آن رقم خورد، بیمارستان ۵۸۰ تختخوابی فوق تخصصی کودکان است که توسط این خانواده در شهرک خاوران تبریز و در زمینی به مساحت هشت هکتار و با زیر بنای بیش از ۵۲ هزار متر مربع ساخته می شود.
همه هزینه های یک هزار و ۲۰۰ میلیاردریالی ساخت و تجهیز ین بیمارستان توسط برادران مردانی آذر تامین می شود.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :