جمعه 3 اردیبهشت 1400 |

11:47:0    1398/04/30

امروز، روز توست سرلشکر ادبیان!

حیات:غلامرضا بنی اسدی

وقتی خبر آمد که آمده ای حسین، سرلشکرِ ارتش ایران، دوست داشتم تا صدایی جهان گیر داشتم تا خبردار می دادم همه مردان حماسه را به احترام تو. تا خبر می کردم همه مردمان را به استقبالت.
صدا نیست اما صداقت قلم هست تا به عالم صلا زند آمدن تو را ای امیر رشید ارتش عشق! نمی دانم چرا حسین عزیز، اما پر از یک حس مقدسم. یک احساس غیرت و قدرت. انگشت هایم دارد مشت می شود و دلم هم محکم. لب هایم به خوانش این ابیات تبرک یافت که؛
پس از عمری، غریبی بی نشانی / خدا می‌خواست در غربت نـمانی
از آن جسم شریف و پاکت ای دوست / پلاکی باز گشت و استخوانی...
با تو آشنا نبودم، پیش از این. از تو نخوانده بودم خطی که آن آشنایی، حسی چنین زیبا را در من بیدار کند. اصلا اسم تو را هم نشنیده بودم پیش از این اما بعد این از تو فراوان خواهم گفت و خواهم خواند که انگار فصل طلوع تو امروز است. فصل غربت، ذخیره سازی استراتژیک تو بود برای امروز. برای این روز هایی که هوای ما دارد به وسیله هوس ها زخم برمی دارد. برای امروز که بیش از همیشه نیازمند مردی هستیم که از خویش برون آید و کاری بکند. 
انگار خدا تو را برای امروز نگهداشت و ماموریت برخاستن و کاری کردن را برای تو نوشت والا چرا در این روزها باید بیایی که فصلِ شمردن دندان گرگ هاست؟ خدا تو را به ماموریت امروز برگزیده است سرلشکر دلاور تا لشکر را به خط کنی برای شکستن کمر کسانی که ما را پشت در خاک می خواهند به گاه شکست. اما تو نمی گذاری، پرچم به دست توست چنان که پیش از این، ابراهیم هادی، طلوع کرد در جبهه فرهنگی و میدان را به دست گرفت. چنان که محسن حججی، کربلا را معنایی نو شد و با چشمانش، اقتدار و آرامش را به همه زبان ها و نگاه های جهانیان ترجمه کرد. 
امروز هم نوبت "امیر سرلشکر شهید حسین ادبیان" است تا ادب ایستادگی را به همه ما بیاموزد. اگر به گاه شهادتت در سال 1360، آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) خبر شهادتت را در مجلس اعلام کرد، اگر علمدار قافله عشق، حضرت آیت الله خامنه ای تبریک شهادت تو را بخشی از خطبه نماز جمعه خواند، انگار برای این بود که در ماموریت آینده، معبر برایت باز باشد تا خط مقاومت را از بازی دراز، تا همه جا امتداد دهی. شهادت و غربت 38 ساله،  زبان و قلمت را چنان توانا کرده است که تا همیشه بگویی و بنویسی تا ما بشنویم و بخوانیم رمز ایستادگی را.
باری، امروز، روز توست حسین که از قله پایین بیایی و دست ما را بگیری و به قله های اقتدار و مقاومت ببری. روز توست تا دشمن نتواند ما را به حصار شب برد. روز توست، روز تلاقی غربت و غیرت!

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران