یکشنبه 22 تیر 1399 |

پیام تسلیت انجمن ادبی شاهد و ایثارگر بمناسبت درگذشت مرتضی حنیفی

13:6:0    1398/04/19

پیام تسلیت انجمن ادبی شاهد و ایثارگر بمناسبت درگذشت مرتضی حنیفی

حیات:به مناسبت درگذشت مرتضی حنیفی، شاعر شعر جنگ و دفاع مقدس، انجمن ادبی شاهدو ایثارگر پیامی منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری حیات، مرتضی شهید حنیفی از شاعران شناخته‌شده شعر جنگ و دفاع مقدس روز شنبه پانزدهم تیرماه بر اثر سکته قبلی دار فانی را وداع گفت،از حنیفی تا به حال چندین مجموعه شعر منتشرشده است که عبارتند از: «جنگ خاطره‌ها را مجروح می‌کند»، «سرفه‌های قانونی»، «جنگ زیر نور ماه» و «کتاب جنگ» که در این میان کتاب شعرِ «سرفه‌های قانونی» مجموعه‌ای از مرثیه‌های عاشقانه شاعر برای پدر و عموهای شهیدش است،متن تسلیت انجمن ادبی شاهد و ایثارگر به شرح زیراست:

بسمه تعالی

انالله و انا الیه راجعون

 نیمه

ی تیرماه بود و در اقبالیه¬ی قزوین نسیم خنک عصرگاهی ای می¬وزید که انگار قرار بود کمی از آشوب و التهاب درون تو را کم کند، نیمه ی تیر بود که خبر آوردند تو رفته ای، نیمه تیر بود که یادمان آمد چقدر از تو دور بوده ایم، نیمه ی تیر بود که خبرگزاری ها خبر زدند که شاعر رفت، شاعر« جنگ زیر نور ماه»، شاعر «سرفه های قانونی» و شاعر «جنگ».

و تو چه آرام و نجیب و ساده به آغوش پدر رفتی، او که ندیده بودیش و دیدارتان از مرداد سال۶۵ که به دنیا آمدی به نیمه¬ی تیرماه 98 خورشیدی حواله شد. پس از ۳۳ سال دوری و نادیدن. ما را تنها گذاشتی برای وصل، تویی که اصرار داشتی واژه¬ی شهید بخشی از نام و شهرتت باشد، خود خواسته بودی مرتضای شهید حنیفی بخوانندت، شاعر بی قرار  دردها و التهاب ها و بی قراری های محترم.

رفتن برای تو رسیدن بود و برای ما دریغ و افسوس. مبارکت باد رسیدن و رهیدن، تسلیتمان باد تو را ندیدن و سپردن به آغوش پدر که از مرداد ۱۳۶۵تا به امروز دلتنگش بودی و حالا به اندازه هزار سال شمسی فرصت دارید برای شعر و عشق و دیدار و واژه.

انجمن ادبی مرکز دانش پژوهان شاهد و ایثارگر، ناباورانه در اندوه از دست دادن مرتضی حنیفی عزیز، پیش از هر چیز این اتفاق را به خودمان، به دوستانش، جامعه ادبی، مخاطبان و خانواده گرامی شهید حنیفی به خصوص مادر داغدارش تسلیت  می-گوید و باز هم به مرتضی و پدر گرامیش این دیدار بهشتی را تهنیت می¬گوید.

سوگوار اتفاق باورنکردنی پیش آمده در مراسم پنجمین روز در گذشت او در پنجشنبه از ساعت ۱۷تا۱۸:۳۰ در مسجد موسی بن جعفر(ع) واقع در بلوار کشاورز، خیابان کبکانیان، خواهیم بود و حضور خواهیم داشت تا به مرتضای عزیز ادای احترام کنیم، او که دلبسته¬ی واژه بود و سفر به سمت عاشقانه های پدرانه و اکنون در آرامشی ابدی مغروق است و ما را با اندوهی همیشگی بر جای گذاشت.

سفر سلامت شاعر مهربان، جنگ خاطره ها را مجروح می کند، رفتن تو خاطر ما را...

انجمن ادبی شاهد و ایثارگر

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران