یکشنبه 4 اسفند 1398 |

11:6:0    1398/04/05

وداع باشکوه مردم با پیکر شهید مدافع حرم"مهدی ثامنی راد"

حیات: مراسم وداع با پیکر مطهر شهید مدافع حرم، مهدی ثامنی راد، از یگان فاتحین تهران عصر سه شنبه در معراج شهدای تهران برگزار شد.

مراسم وداع با پیکر مطهر شهید مدافع حرم، مهدی ثامنی راد، از یگان فاتحین تهران عصر سه شنبه در معراج شهدای تهران برگزار شد. این مراسم با حضور باشکوه اعضای خانواده، بستگان، همرزمان و استقبال کم‌نظیر عموم مردم تهران عصر سه‌شنبه، چهارم تیرماه 98 در حسینیه معراج شهدا برگزار شد. خانواده شهید مهدی ثامنی راد بعد از گذشت سه سال از شهادت او، با پیکر شهید که به‌تازگی در عملیات تفحص شهدا در سوریه پیدا شده است دیدار کردند. مراسم وداع با این شهید مدافع حرم با مداحی امیر عباسی و سینه‌زنی در رثای اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم السّلام همراه بود.

در این مراسم خانواده شهید مدافع حرم علی آقاعبداللهی و مادر شهید مجید قربانخانی که به‌تازگی پیکر مطهرش به کشور بازگشت و وداع با او در مراسم مشابهی در معراج شهدا برگزار شد نیز حضور داشتند.


مراسم وداع دیگری با پیکر مطهر این شهید تازه‌تفحص‌شده مدافع حرم فردا؛ پنجشنبه، 6 تیر ماه 98  بعد از نماز مغرب در مسجد مهدیه واقع در کارخانه قند شهرستان ورامین برگزار می‌شود. مراسم تشییع پیکر مطهر شهید ثامنی راد نیز در روز جمعه، 7 تیر ماه 98 از ساعت 17 آغاز می‌شود. این مراسم با حضور عموم مردم از ابتدای بلوار شهید قدوسی (صادقعلی) شروع شده و به‌سمت گلزار شهدای حسین رضا ادامه پیدا می‌کند. پیکر شهید در این گلزار به خاک سپرده می‌شود. مراسم یادبود شهید مهدی ثامنی راد در روز دوشنبه، 10 تیرماه 98 از ساعت 17:30 تا 19 در مسجد صاحب‌الزمان(عج) واقع در شهرستان ورامین برپا خواهد شد.

شهید مهدی ثامنی راد فرزند داود در 23 بهمن 1361 در شهر ری متولد شد. او تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ادامه داد، در هفتم آذر 1388 ازدواج کرد. حاصل این ازدواج یک فرزند دختر به‌نام «فاطمه سلما» بود. مهدی ثامنی راد ساکن شهرستان ورامین بود. او یکی از رزمندگان فاتحین از لشکر 27 محمد رسول الله(ص) تهران بود. او در 22 بهمن 1394 در سن 33سالگی در جنوب حلی در سوریه به شهادت رسید اما پیکر مطهرش در منطقه ماند و در شمار شهدای مفقود الاثر جای گرفت. حالا بعد از گذشت چهار سال از شهادتش پیکر مطهر این شهید مدافع حرم به کشور بازگشته است.


فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :