جمعه 15 آذر 1398 |

همه ایثارگران باید توسط سیستم پایش سلامت تحت نظر باشند

10:59:0    1398/04/05 معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران:

همه ایثارگران باید تحت نظر سیستم پایش سلامت باشند

حیات: عباسپور گفت: همه ایثارگران باید توسط سیستم پایش سلامت تحت نظر باشند تا در صورت نیاز به متخصصان مربوطه ارجاع داده شوند.

عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم آغاز به کار کلینیک ویژه چند تخصصی جانبازان شیمیایی بیمارستان ساسان که صبح امروز (چهارشنبه ۵ تیرماه) برگزار شد، اظهار کرد: همه ایثارگران باید توسط سیستم پایش سلامت تحت نظر باشند تا در صورت نیاز به متخصصان مربوطه ارجاع داده شوند.

عباسپور افزود: این کلینیک برای مدیریت بهتر مشکلات جانبازان شیمیایی  به عنوان مرجع فعالیت می‌کند و مسائل خاص به آن ارجاع می‌شوند.

وی تصریح کرد: در کنار بحث درمان موضوع ارتباط با پزشکان پایش سلامت توسط این کلینیک دنبال می‌شود و پرونده‌های پزشکی به حالت فعال تبدیل می‌شوند؛ به این معنی که از جانبازان و افراد نیازمند به درمان خاص به این کلینیک دعوت به عمل می‌آید.

عباسپور با اشاره به اینکه بحث آموزش از دیگر اولویت هاست، مطرح کرد: لازم است بین کلینیک و حوزه درمان ارتباط خاصی وجود داشته باشد تا زمینه‌ی فعالیت‌های تحقیقاتی پیش از پیش فراهم شود.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه ارتباط با مجامع علمی خارج از کشور یکی دیگر از اهداف این کلینیک است؛ گفت: در ابتدای جنگ تجربه چندانی در خصوص درمان جانبازان شیمیایی وجود نداشت، اما امروز ایران به عنوان مراجع پزشکی و درمان بیماران شیمیایی در دنیا تعریف شده و این روند باید به صورت منسجم تری ادامه یابد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :