پنجشنبه 21 آذر 1398 |

ایجاد ۱۲ هزار فرصت شغلی کارآفرینی برای ایثارگران در سال ۹۷

12:6:0    1398/03/28

ایجاد ۱۲ هزار فرصت شغلی کارآفرینی برای ایثارگران در سال ۹۷

حیات: رضا ریاحی مدیرعامل صندوق اشتغال و کار آفرینی ایثارگران در گفتگو با خبرنگار مهر ، در خصوص وام های اعطایی بنیاد شهید به ایثارگران گفت: خوشبختانه با تصویب شورای پول و اعتبار، میزان وام قرض الحسنه ایثارگران برای طرح های خوداشتغالی از ۲۰ میلیون به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت و این موضوع به بانک مرکزی ابلاغ شده است.

وی افزود: پس از سپری شدن مراحل اداری، ایثارگران کار آفرین می توانند با مراجعه به شعب بنیاد شهید و امور ایثارگران، از این تسهیلات بهره مند شوند.

ریاحی با اشاره بر آمار وام های اعطا شده به ایثارگران در سال ۹۷ اظهار داشت: در سال ۹۷، حدود ۷ هزار نفر از ایثارگران وام قرض الحسنه طرح های خود اشتغالی به مبلغ ۲۰ میلیون تومان دریافت کردند.
مدیرعامل صندوق اشتغال و کار آفرینی ایثارگران درباره وام های روستایی نیز توضیح داد: در نیمه دوم سال ۹۷ نیز ۲۲۰۰ نفر از ایثارگران ساکن مناطق روستایی، وام روستایی کارآفرینی دریافت کردند که مبلغ آن نیز به ازای هر نفر ۵۰ میلیون با نرخ سود ۶ درصد گرفته اند. البته سقف این وام ها ۱۵ میلیارد تومان است که با توجه به حرفه و درخواست متقاضیان پرداخت می شود.
وی در خصوص تعداد ایثارگران کارآفرین در سال ۹۷ نیز عنوان کرد: در سال ۹۷، با توجه به تسهیلات مالی و خدمات بنیاد شهید، برای ۱۲ هزار نفر از این عزیزان، زمینه خود اشتغالی و کار آفرینی ایجاد شد و امیدواریم افزایش سقف وام های خود اشتغالی منجر به رشد این رقم در سال جاری شود.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :