سه شنبه 1 بهمن 1398 |

11:17:0    1398/03/28

دولت مکلف به اعمال یک مقطع تحصیلی بالاتر برای ایثارگران از سال 96 است

حیات: رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس با تأکید بر اجرای قانون اعمال یک مقطع تحصیلی بالاتر برای ایثارگران، گفت: دولت مکلف به اعمال این قانون برای ایثارگران از سال ۹۶ است.

حسن نوروزی  در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر اجرای بند 6 ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه که مربوط به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران می شود، گفت: بر اساس این بند قانونی دولت مکلف است به ایثارگران دارای کمتر از 25 درصد جانبازی و رزمندگانی که بیش از 6 ماه خدمت داوطلبانه در مناطق عملیاتی داشته باشند، حقوق و مزایای یک مقطع تحصیلی بالاتر را لحاظ کند. یعنی ایثارگر با مدرک لیسانس دارای شرایط مذکور در دریافت حقوق و مزایای باید فوق لیسانس محاسبه شود.
نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت این قانون را در سال های گذشته اجرا کرد ولی به دلیل ابهامی که در اجرا برای دولت ایجاد شد، اجرای آن را متوقف کرد.
در متن قانون نیز قید شده که کلیه آیین نامه های اجرایی قانون باید حداکثر ظرف 6 ماه سال اول اجرای قانون برنامه تصویب و ابلاغ شود 
نوروزی اضافه کرد: در همین راستا معاونت اداری و استخدامی ریاست جمهوری، استفساریه ای از مجلس خواست و که مجلس مصوبه خود را تفسیر کردکه بر همین اساس خدمات به ایثارگران تعریف شد.
وی تصریح کرد: حال سوال این است قانون باید از چه زمانی برای ایثارگران اعمال و حقوق و مزایای آن ها افزایش یابد؟ که پاسخ این است که قانون باید از سال 96 برای ایثارگران محاسبه و معوقات آنان در این دو سال پرداخت شود چرا که قانون برنامه ششم توسعه در سال 96 به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است و در متن قانون نیز قید شده که کلیه آیین نامه های اجرایی قانون باید حداکثر ظرف 6 ماه سال اول اجرای قانون برنامه تصویب و ابلاغ شود.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :