چهارشنبه 22 آبان 1398 |

صندوق شاهد ۱۴ هزار میلیارد ریال به ایثارگران وام داد

1398/03/22

صندوق شاهد ۱۴ هزار میلیارد ریال به ایثارگران وام داد

حیات: مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد گفت: سال ۹۷ این صندوق در کمترین زمان ممکن ۱۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات بدون سود و با کارمزد چهار درصد به خانواده های شاهد و ایثارگر کشور پرداخت کرده است.

اسلام کریمی در بازدید از صندوق قرض الحسنه شاهد خراسان رضوی افزود: در سال جاری پرداخت بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال وام در دستور کار صندوق قرار دارد و سقف این تسهیلات از ۱۵۰ میلیون ریال گذشته به ۲۰۰ میلیون افزایش یافته است.
وی پرداخت این تسهیلات را مطابق مجوز بانک مرکزی دانست و ادامه داد: با توجه به تعطیلات فروردین ماه و تغییر و تحولات صندوق، وامی در این مدت پرداخت نشد اما پرداخت وام به ایثارگران خراسان رضوی از ابتدای اردیبهشت ماه آغاز شد و تا اوایل خردادماه بیش از ۱۴۵ میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.
مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد گفت: بر اساس تکلیف بانک مرکزی و بنیاد شهید و امور ایثارگران ۶۸۰ میلیارد ریال وام قرض الحسنه در اردیبهشت ماه گذشته به جامعه ایثارگری چند استان سیل زده پرداخت شده است.
کریمی افزود: با توجه به اینکه تعدادی از ایثارگران سپرده بیشتری نزد این صندوق دارند در حال رایزنی با بانک مرکزی هستیم که برای این دسته از ایثارگران سقف وام را به بیش از ۲۰۰ میلیون ریال افزایش دهیم.
وی به اقدامات این صندوق در استان خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: مقرر شده تا پایان سال جاری هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال وام در اختیار ۱۰ هزار نفر از جامعه ایثارگری استان قرار گیرد اما فقط ایثارگرانی می توانند از این وام ها استفاده کنند که عضو صندوق بوده و وام قبلی خود را تسویه کرده باشند.
اکنون بیش از ۵۰ هزار نفر از خانواده های شهدا، جانبازان و آزادگان خراسان رضوی عضو صندوق قرض الحسنه شاهد هستند./ایرنا

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :