سه شنبه 30 مهر 1398 |

جشنواره ملی آوا‌ها و نوا‌های آیینی ایثار در بوشهر برگزار می‌شود

1398/02/23

جشنواره ملی آوا‌ها و نوا‌های آیینی ایثار در بوشهر برگزار می‌شود

حیات: مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفت:جشنواره ملی آوا‌ها و نوا‌های آیینی ایثار آبان امسال در استان بوشهر برگزار می‌شود .

 به گزارش حیات به نقل از اتحاد خبر، حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری در نشست برنامه‌ریزی برگزاری کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت نقش مهمی در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن دارد اظهار داشت: در راستای معرفی حماسه آفرینی و ایثارگری شهدای گرانقدر هر سال یادواره‌ها و جشنواره‌های متعددی در رثای شهدای والامقام برگزار می‌شود.

وی، با بیان اینکه سال قبل 150 یادواره شهداء در استان بوشهر برگزار شد افزود: این یادواره‌ها در نقاط مختلف شهرها و روستاها با شکوه خاصی برگزار شد که مورد استقبال جوانان و نوجوانان به ویژه دانش آموزان و دانشجویان قرار گرفت.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا برگزاری کنگره سرداران و 2000 شهید شهید استان بوشهر امسال افزون بر 80 یادواره شهداء در شهرها و روستاها برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام تشکری با اشاره به فعال شدن کمیته تکریم خانواده شهداء به عنوان یکی از کمیته‌های 20 گانه کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر افزود: در این کمیته برنامه ریزی ویژه‌ای برای تولید و برگزاری انواع جشنواره‌ها، طرح‌ها و آثار فرهنگی و هنری شده است.

وی از تشکیل 4 کارگروه تخصصی در کمیته تکریم خانواده شهدای کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر خاطر نشان کرد: کارگروه‌های آمار و اطلاعات،  تجلیل و سرکشی، علمی و فرهنگی تفریحی، و یادواره‌های شهداء به عنوان کارگروه‌های کمیته تکریم خانواده شهداء کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر از برگزاری جشنواره ملی آواها و نواهای آیینی ایثار در بوشهر خبر داد و  تصریح کرد: این جشنواره که در نیمه دوم آبان ماه امسال در بوشهر برگزار می‌شود شامل بخش‌های موسیقی نواحی سنتی و آئینی در بخش‌های مختلف مولودی خوانی، مرثیه خوانی، توسل خوانی، بیت خوانی، منظومه خوانی، منقبت خوانی، چاوشی خوانی، شروه خوانی، پیشخوانی‌های تعزیه موسیقی آوازی است.

 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :