جمعه 9 خرداد 1399 |

11:2:0    1398/02/22

شهدا و ایثارگران آبرو و فخر کشور هستند

حیات:نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام‌جمعه تبریز در دیدار با دو خانواده مکرم شهید گفت: خانواده های معظم شهدا و ایثارگران آبرو و فخر کشور هستند و به گردن همه مردم حق دارند.

به گزارش حیات، حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم به اتفاق عباس پورحسن مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌شرقی با پدران روحانی مکرم شهیدان «محمدرضا انصاری‌دین» و «مرتضی ملائی‌قاضی‌جهانی» دیدار و گفتگو کرد.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه تبریز در این دیدارها که ظهر روز شنبه 21 اردیبهشت 1398 انجام شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات رمضان در سال 1361 در منطقه عملیاتی شلمچه و شرق بصره تصریح کرد: ایام ماه مبارک رمضان، فرصت بسیار مغتنمی برای کسب معرفت و تهذیب نفس مسلمانان جهان است تا بار دیگر در راستای تحقق بخشیدن به رسالت و اهداف شهدا که همان حفظ اسلام و احکام قرآن بود، قدم بردارند.
امام‌جمعه تبریز با بیان اینکه شهدا دل از همه‌چیز برداشتند و فقط خدا را طلب کردند و از او یاری خواستند افزود: شهدا برای حفظ اقتدار پرچم اسلام از بذل جان خود دریغ نورزیدند چراکه این راه را از انبیا و امامان خودآموخته بودند.
وی با بیان اینکه خانواده معظم شهدا و ایثارگران آبرو و فخر کشور هستند و به گردن همه مردم حق دارند اظهار داشت: والدین شهدا برکتی برای میهن اسلامی هستند و باید خاطرات این عزیزان از شهدا را ثبت و ضبط کرد.
وی در ادامه با تأکید بر اهمیت نهادینه کردن فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت گفت: نباید اجازه داد شهدا، ایثارگران و خانواده آنها فراموش شوند، جوانان باید به توصیه شهدا به دقت عمل کنند تا راه سعادت به روی ملت ایران برای همیشه گشوده باشد.
گفتنی است پاسدار شهید «محمدرضا انصاری دین» متولد 14 اردیبهشت 1341 در 8 مهرماه 1362 در منطقه عملیاتی سرپل ذهاب و شهید «مرتضی ملائی قاضی جهانی» متولد یکم خرداد 1337 در 21 فروردین 1360 به فیض شهادت نائل شدند./ایثار

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :