جمعه 9 خرداد 1399 |

تشریح جزئیات احکام جدید لایحه برنامه ششم حوزه ایثارگران

10:7:0    1398/02/22

تشریح جزئیات احکام جدید لایحه برنامه ششم حوزه ایثارگران

حیات: نماینده مرم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی از تصویب احکام خوبی در رسیدگی به لایحه برنامه ششم توسعه در حوزه ایثارگران خبر داد و به تشریح جزئیات این خبر پرداخت.

 به گزارش حیات به نقل از آزادگان ایران، فرهاد تجری اظهار کرد: احکام خوبی در رسیدگی به لایحه برنامه ششم توسعه در حوزه ایثارگران توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

نماینده مرم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این احکام خدمات اولیه به جامعه ایثارگری کشور ارائه می‌کند، تصریح کرد: در بند ۳ ردیف ۲ ماده ۱۰۳پیشنهاداتی مطرح شد.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین پیشنهادات این است که دولت موظف شده اعتبارات لازم را به منظور تامین حداقل معیشت جامعه ایثارگری تامین کند، افزود: رزمندگان فاقد شغل باید حداقل حقوق کارکنان دولت دریافت کنند.

تجری رزمندگان با هر میزان از کارافتادگی، آزادگان و چریک‌های جنگ‌های نامنظم را شامل برخورداری از این قانون عنوان کرد و گفت: افراد تحت تکفل جانبازان متوفی، آزادگان و رزمندگان که بی‌سرپرست و فاقد درآمد هستند، مادران، پدران، خواهران مجرد، برادر و خواهر دارای معلولیت و بیماری صعب‌العلاج و همسران مطلقه شهیدان که ۱۵ سال فرزندان شهدا را نگه‌داری کرده باشند، از مزایای این قانون بهره‌مند می‌شوند.

این وکیل مردم در خانه ملت با اشاره به اینکه در قانون ۵۱ خدمات جامع ایثارگری، آزادگان و فرزندان شهدا به بحث برخورداری از مزایای دریافتی جانبازان اضافه شده‌اند، تصریح کرد: رزمندگان با سابقه ۱۲ ماه ایثارگری و فرزندانشان از این قانون بهره‌مند می‌شوند و رزمندگان به شرط عدم دریافت حقوق از دستگاه‌ها به اندازه حداقل حقوق دریافتی کارکنان دولت، حقوق دریافت خواهند کرد.

نماینده مرم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی برخورداری از انشعاب آب و فاضلاب (یک‌بار) برای خانواده شهدا (در صورت ساخت واحد مسکونی) رایگان است و معافیت ۳۰ درصدی در شرکت‌های دولتی برای مسافرت دارند و همچنین از خدمات فرهنگی و عمومی ناوگان حمل و نقل عمومی بهره‌مند می‌شوند.

تجری متذکر شد: فرزندان شهدا که اشتغال به کار دارند از مزایای یک مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می‌شوند و قوانین جسته و گریخته‌ای که وجود داشت، در وضعیت جدید در نظر گرفته شده ساماندهی شده است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: فرزندان رزمندگان به ازای هر ماه جبهه، فرزندان جانبازان به ازای هر درصد مجروحیت و فرزندان آزادگان به ازای هر یک‌ماه اسارت؛ یک‌ماه کسر خدمت به آنان تعلق می‌گیرد.

نماینده مرم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی برقراری حقوق رزمندگان معسر که مصوب شده به اندازه حداقل حقوق دریافتی کارکنان دولت دریافت کنند و پیش از این نیز وضعیت نابه‌سامانی داشتند را کاری ارزشمند توصیف کرد که به‌همت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی انجام گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه هر کاری برای جامعه ایثارگری کشور انجام بدهیم در واقع جبران زحمات این عزیزان و خانواده‌های آنان نیست، گفت: دولت برای تصویب این قانون توافق کرده و در لایحه بودجه سال آینده می‌آید که بر این اساس جامعه ایثارگری کرمانشاه که جامعه آماری بالیی دارند از این مزایا برخوردار می‌شوند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :