یکشنبه 11 خرداد 1399 |

شناسایی فرصت‌های حوزه فناوری اطلاعات برای اشتغال فرزندان ایثارگران

15:51:0    1398/02/21

شناسایی فرصت‌های حوزه فناوری اطلاعات برای اشتغال فرزندان ایثارگران

حیات: مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: فرصت های شغلی شرکت های وابسته به فن آوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) استان خراسان رضوی می‌تواند بستری مناسب برای جذب فرزندان شاهد و ایثارگر متخصص این حوزه باشد.

به گزارش حیات به نقل از «ایثار»، حجت الاسلام حسین معصومی در کارگروه اشتغال بنیاد با مدیران فناوری اطلاعات و ارتباطات استان خراسان رضوی که چهارشنبه 18 اردیبهشت در سالن شهید هاشمی نژاد این نهاد مقدس برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: در سخت ترین شرایط کشور ایثارگران با مجاهدت خود به کمک کشور شتافتند و غیر قرب الهی و اقتدار و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هیچ هدفی دیگری نداشتند.
وی خاطرنشان ساخت: امروز شهدا و ایثارگران که از جان خویش گذشتند، شایسته نیست گره ای از مشکلات فرزندان آنان باز نکنیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی ادامه داد: امروز بزرگترین دغدغه بنیاد و همچنین خانواده شهدا و ایثارگران موضوع اشتغال فرزندان آنان است که جمعیت قابل توجهی با تخصص و مدارج علمی بسیار خوبی هستند.
وی با بیان اینکه فرصت جذب در آزمون های استخدامی بسیار محدود است، گفت: طبق قانون هر شرکت خصوصی وابسته به دولت که از دولت تسهیلات دریافت می کند، باید 30 درصد نیروی انسانی خود را از جامعه ایثارگری یعنی فرزندان شهدا و جانباز بالای 25 درصد تامین کند. 
حجت الاسلام معصومی در همین راستا ادامه داد: خوشبختانه تعداد قابل توجهی از فرزندان شاهد و ایثارگر تحصیلات خود را در حوزه فن آوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) گذرانده اند و می توانند در صورت نیاز در این حوزه مشغول به کار شوند.
وی در پایان خاطرنشان ساخت: فرصت های جذب در شرکت های وابسته به اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شمال شرق، اداره کل پست خراسان رضوی و اداره کل ارتباطات زیر ساخت این استان باید شناسایی و در صورت نیاز با اولویت فرزندان شاهد و ایثارگر بسترهای جذب را مهیا کند.

دیدار مدیر کل بنیاد خراسان رضوی با خانواده شهید نواب صفوی
حجت الاسلام حسین معصومی سه شنبه 17 اردیبهشت با خانواده شهید «سید مجتبی میرلوحی» مشهور به نواب صفوی دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی با بیان اینکه بیداری اسلامی تجلی اندیشه‌های نواب صفوی است، افزود: در تاریخ مبارزات انقلابی علیه استعمار و استبداد، کمتر شخصیتی را می توان یافت که جسارت، شهامت و شجاعتی همچون شهید نواب صفوی داشته باشد. این روحانی برجسته با 31 سال سن، به معنای واقعی کلمه، خواب را از چشم شاه و وابستگانش ربوده بود.
وی در همین راستا ادامه داد: قدرت بیان، حقگویی، افتادگی و یکرنگی از ویژگیهای این شهید افتخار آفرین بود، او به هر چه می گفت، عمل می کرد، اگر کسی به حرفهایش گوش میداد، تحت تأثیر قرار می گرفت.
در پایان این دیدار که حجت الاسلام ملکی رییس بنیاد منطقه دو مشهد نیز حضور داشت با اهدای لوح یادبود از فداکاری این همسر مومنه و پاکدامن و انقلابی تجلیل به عمل آمد.
گفتنی است، شهید سید مجتبی نواب صفوی در هفدهم مهر ماه 1303 چشم به جهان گشود و در 27 دی ماه 1334 به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :