یکشنبه 11 خرداد 1399 |

اختصاص چند مدخل از دانش‌نامه دفاع مقدس لرستان به شهدای بهداشت و درمان

09:44:0    1398/02/21

اختصاص چند مدخل از دانش‌نامه دفاع مقدس لرستان به شهدای بهداشت و درمان

حیات: مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان با اشاره به دانش‌نامه دفاع مقدس لرستان، گفت: با توجه به نقش مؤثر پزشکان، پرستاران و امدادگران در دوران دفاع مقدس چندین مدخل از دانش‌نامه دفاع مقدس لرستان به شهدای بهداشت و درمان اختصاص داده شده است.

‌به گزارش حیات به نقل از ایسنا، حجت‌الله ناصرپور با بیان این‌که هر نظام سیاسی چهار رکن اساسی دارد که اولین و مهم‌ترین آن مشروعیت حاکمیت است، گفت: این مسئله به بحث گفتمانی و اعتقادی مرتبط است.

وی مقبولیت را به‌عنوان دومین رکن اساسی نظام‌های سیاسی دانست و افزود: مردم، سرزمین و حکومت عناصر اصلی هر کشور هستند که نظام حاکم باید مورد پذیرش مردم باشد، همان‌طور که امام راحل (ره) در بحث ولایت فقیه می‌فرمایند: ولی‌فقیه ولی خداست به نیابت از امام معصوم، اما مردم باید آن‌را بپذیرند و تأیید کنند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان کارآمدی را سومین رکن اساسی نظام‌های سیاسی برشمرد و بیان کرد: کار آمدی عبارت از توانایی و نوع قدرت نظام در خدمت به مردم و جلب رضایت مردم است.

ناصرپور با بیان این‌که امروز هجمه دشمن برای تضعیف رکن کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: رکن کارآمدی معطوف به اقتصاد است و این‌که چقدر دولت بر سر سفره‌های مردم نان ببرد.

وی چهارمین رکن اساسی هر نظام سیاسی را اقتدار خواند و خاطرنشان کرد: اقتدار عبارت از قدرت مقابله نظام با تهدیدات دشمنان است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با تأکید بر این مطلب که نیروهای مسلح به‌عنوان رکن اقتدار کشور هم اطاعت‌پذیری و ولایت‌پذیری بالایی دارند و هم عاشق اهل‌بیت و ولایت هستند، اظهار کرد: با وجود نیروهای مسلحِ با اراده قوی، آموزش‌های قوی و تجهیزات مدرنی که در اختیار دارند، امروز کسی در خاورمیانه جرأت تعدی به نظام جمهوری اسلامی را ندارد.

ناصرپور با ذکر این مطلب که نیروهای ارتشی، سپاهی، بسیجی، انتظامی، جهاد کشاورزی و آحاد مردم ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس را خلق کردند، گفت: همین که در دوران دفاع مقدس نیروهای مسلح و نیروهای مردمی در کنار هم تابع رهبر بودند، بالاترین ارزش را دارد.

وی افزود: با هشت سال دفاع جانانه نیروهای مسلح در کنار نیروهای مردمی با تبعیت از ولی‌فقیه، انقلاب اسلامی تثبیت شد و سند مالکیت گرفت و این بالاترین افتخار برای ما است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان ادامه داد: برخی از افراد تلاش می‌کنند چهره نیروهای مسلح، رزمندگان دوران دفاع مقدس و شهدا را تخریب کنند که وظیفه ما جلوگیری از تخریب این عزیزان است.

ناصرپور با بیان این‌که بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با کار فرهنگی مانع از تخریب چهره‌های رزمندگان اسلام می‌شود، جایگاه وزارت دفاع را بسیار ارزشمند دانست و ادامه داد: وزارت دفاع می‌تواند پشتیبانی‌های همه‌جانبه‌ای از نیروهای مسلح داشته باشد و با جوانانی که امروز وزارت دفاع کشور ما دارد، می‌تواند میزان رضایت‌مندی و خشنودی و شادابی همه رزمنده‌ها را به صد درصد برسانید.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با اشاره به دانش‌نامه دفاع مقدس لرستان، گفت: در این دایرةالمعارف دفاع مقدس استان سعی شده است به نقش اقشار مختلف در دفاع مقدس پرداخته شود که با توجه به نقش مؤثر پزشکان، پرستاران و امدادگران در دوران دفاع مقدس چندین مدخل از دانش‌نامه دفاع مقدس لرستان به شهدای بهداشت و درمان اختصاص داده شده است.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :