جمعه 16 خرداد 1399 |

10:10:0    1398/02/17 حسینی مطرح کرد:

جشنواره ملی آواها و نواهای آیینی گامی در ترویج فرهنگ ایثار

حیات:مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: نخستین «جشنواره ملی آواها نواهای آیینی ایثار» با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار می‌شود.

به گزارش حیات، سید مرتضی حسینی   با اعلام خبر برگزاری ​نخستین «جشنواره ملی آواها و نواهای آیینی ایثار» گفت: این جشنواره موسیقی با ساختاری سنتی و آیینی در حوزه ایثار و شهادت برگزار خواهد شد تمام اشعاری که در این جشنواره در قالب نوا و آوا ارائه خواهد شد مرتبط با موضوع ایثار اجتماعی و شهادت است.

وی ادامه داد: جشنواره ملی آواها و نواهای آیینی ایثار که در نیمه دوم آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود برای نخستین با به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران و اداره کل امور هنری و نمایشی این نهاد انقلابی برنامه‌ریزی و اجرا خواهد شد در این جشنواره بخش ویژه‌ای برای حضور گروه‌های منتخب سرود شاهد و ایثارگر در نظر گرفته شده است.

مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران یادآور شد: اساس تهیه و تولید آثار و برنامه‌های هنری و فرهنگی در اداره کل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران مانند موسیقی، فیلم و تئاتر بر محور ترویج فرهنگ ایثار اجتماعی و سبک زندگی ایثارگرانه و همچنین پرداختن به زندگی شهدای مدافع حرم استوار است.

حسینی تأکید کرد: اولین جشنواره ملی آواها و نواهای آیینی ایثار که با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در قالب برنامه‌های هنری برنامه‌ریزی شده به میزبانی استان بوشهر در بخش‌های موسیقی نواحی سنتی و آیینی شامل مولودی‌خوانی، مرثیه‌خوانی، توسل‌خوانی، بیت‌خوانی، منظومه‌خوانی، منقبت‌خوانی، چاوشی‌خوانی، شروه‌خوانی، پیشخوانی‌های تعزیه موسیقی‌ آوازی برگزار می‌شود.

گفتنی است؛ فراخوان اولین جشنواره ملی آواها و نواهای آیینی ایثار در روز‌های آتی از طریق رسانه‌های عمومی به اطلاع علاقه‌مندان خواهد رسید./آنا

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :