چهارشنبه 14 خرداد 1399 |

فروش آثار نخبگان هنری شاهد و ایثارگر برای کمک به سیل‌زدگان

16:29:0    1398/02/10

فروش آثار نخبگان هنری شاهد و ایثارگر برای کمک به سیل‌زدگان

حیات:مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر از فروش آثار هنری نخبگان شاهد و ایثارگر در نمایشگاه "در امتداد ایثار" به‌منظور کمک به سیل‌زدگان کشورمان خبر داد.

به گزارش حیات، عادل مهری با اعلام این خبر گفت: قرارگاه جهادی نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر به‌منظور کمک به سیل‌زدگان، از تاریخ 9 الی 14 اردیبهشت‌ماه 1398 در نمایشگاه «در امتداد ایثار» در موسسه فرهنگی هنری صبا، نگارخانه خیال شرقی، آثار هنری نخبگان شاهد و ایثارگر را در معرض نمایش و فروش گذاشته است.

وی ادامه داد: پس از وقوع سیل، تشکل‌های شاهد و ایثارگر به میدان آمده و کمک‌هایی را با همکاری ستاد بحران بنیاد و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان‌های گلستان و مازندران به ارزش ریالی 200 میلیون ریال ارسال کردند، همچنین با توجه به وقوع سیل در شیراز، جانبازان شیمیایی و تشکل‌های مستقر در استان فارس، کمک‌های نقدی بالغ‌بر 500 میلیون ریال را جمع‌آوری کرده و به سیل‌زدگان اهدا کردند.

مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر برگزاری نمایشگاه «در امتداد ایثار» را یکی از اقدامات بنیاد در جهت کمک به سیل‌زده‌ها عنوان کرد و گفت: 4 کمیسیون نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با حضور در جلسه قرارگاه جهادی نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر، ظرفیت‌های خود را برای کمک اعلام کردند که در نهایت این نمایشگاه با هدف فروش آثار هنری نخبگان و تشکل های شاهد و ایثارگر به نفع سیل‌زده‌ها برگزار شد.

همچنین رضا صفری رییس اداره هنری نخبگان شاهد و ایثارگر نیز برگزاری این نمایشگاه را نمادی از ایثار اجتماعی دانست و گفت: تمامی هنرمندان حاضر در این نمایشگاه از جامعه ایثارگری هستند و با اهدای آثار خود تأکید داشتند که خط ایثار ادامه دارد و امیدواریم بتوانیم با فروش آثار، کمک مناسبی به سیل‌زده‌ها داشته باشیم.

وی با اشاره به نمایش 143 اثر در رشته‌های تجسمی و صنایع‌دستی و حضور حدود 80 نفر از هنرمندان نخبه شاهد و ایثارگر در این نمایشگاه خاطرنشان کرد: بهترین آثار سرآمدان شاهد و ایثارگر به نمایش گذاشته شده و برای ارائه آن محدودیت موضوعی نداشتیم و تنها هدف فروش آثار برای کمک به هم‌وطنان سیل‌زده بوده است.

لازم به ذکر است از میان هنرمندانی که آثار خود را به این نمایشگاه اهدا کردند، «رحمان آسترکی» جانباز با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد تصویرسازی و عکاس بین‌المللی، از میان سه اثر اهدا شده به نمایشگاه، یک تابلو را به فروش رسانده و با دو اثر دیگر در نمایشگاه حضور دارد، همچنین «نوید سیم بر» فرزند شهید دارای کارشناسی ارشد نقاشی نیز دو اثر پرتره به نمایشگاه اهدا و تأکید کرد می‌توان با ابزار هنر نیز به سیل‌زده‌ها یاری رساند.

از دیگر هنرمندان حاضر در این نمایشگاه، «آتنا اسفندیار» فرزند حسینعلی اسفندیار جانباز کشورمان و استاد خوشنویسی کشور، با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد اقتصاد انرژی با اثر تذهیب شمسه برای کمک به سیل‌زده‌ها در این نمایشگاه شرکت دارد، همچنین «علی سلطانی محمدی» جانباز با مدرک تحصیلی کارشناسی عکاسی نیز سه اثر با محوریت خانه خدا و قبرستان بقیع را در این نمایشگاه به نفع سیل‌زده‌ها به نمایش گذاشته است./ایثار

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :