سه شنبه 28 خرداد 1398 |

1398/01/26

آثار هنری با حرکت در مسیر آرمان‌های شهدا، اهمیت پیدا می‌کنند

مدیرکل بنیاد خراسان رضوی گفت: اهمیت هنر به قدرت تاثیر‌گذاری آن در جامعه است؛ اگر هنری در راستای آرمان‌های نظام که همان آرمان شهدا و ایثارگران فعالیت کند حائز اهمیت است.

به گزارش حیات، اختتامیه جشنواره ادبی هنری «چله نور» در راستای بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، روز ملی شهید و همزمان با سالروز جهانی بزرگداشت عطار نیشابوری یک شنبه 25 فروردین در تالار شهر مشهد مقدس برگزار شد.
حجت‌الاسلام حسین معصومی در این جشنواره گفت: اهمیت هنر به قدرت تاثیرگذاری آن در جامعه است؛ اگر هنری در راستای آرمان‌های نظام که همان آرمان شهدا و ایثارگران است فعالیت کند حائز اهمیت است.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی به جایگاه شعر و سرود در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: شکوه هنر در دوران دفاع مقدس را همه مردم و رزمندگان لمس کردند، شعارهای هماهنگ، شعر، سرودها و نماهنگ که توسط مردم و رسانه‌ها پخش می‌شد همه در راستای اتحاد و پیروزی در جنگ بود.
وی با بیان اینکه تاثیر شعر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ادامه داد: در دوران دفاع مقدس، یک نفر مسئول شعر و شعار بود و هنگام حرکت، شعارها و شعرها را می‌خواند و رزمندگان تکرار می کردند. حس وحدت و قدرتی که شعرها در قلب رزمندگان به جای می گذاشت بسیار مهم بود.
حجت الاسلام معصومی خاطرنشان کرد: شعر و سرود باید مطابق شرایط زمان و مکان خود باشد، اگر هنر بتواند تاثیر مثبت در مردم ایجاد کند، بسیار ارزشمند است.
وی با بیان اینکه دیگران آثار هنر شما را خواهند دید و شنید و بعد به ارزش آن پی خواهند برد، گفت: این جشنواره با هدف شکوفا شدن استعدادها برگزار شده است. سعی کنید توانمندی خود را در راه اعتلای ارزش های ایران اسلامی پیش ببرید تا وحدت و یگانگی ایجاد کنید.
این جشنواره استانی در دو قالب شعر و سرود با موضوعات ایثار شهادت، ایثار بصیرت، ایثارگران و انقلاب اسلامی، ایثار و سبک زندگی ایرانی و اسلامی، ایثار و اقتصاد مقاومتی، شهدای مدافع حرم، زنان ایثارگر، بیداری اسلامی و مقابله با اسلام هراسی، ایثارگران و جنگ نرم، ایثارگران و تمدن نوین اسلامی برگزار شد.
از مجموع ۱۸۰ اثر ارسال شده به دبیرخانه در دو رشته سرود و شعر و در دو بخش آزاد و دانش آموزی ۱۰۹ اثر در رشته شعر و ۵۶ اثر در رشته سرود به بخش داوری راه یافتند.
باتوجه به نظر هیئت داوران ۶ نفر برگزیده نهایی و یک نفر قابل تقدیر در رشته شعر و ۹ گروه برگزیده در بخش سرود در مرحله رده بندی و با اجرای حضوری به رقابت پرداختند که متعاقبا اسامی رتبه های اول تا سوم اعلام می‌شود./ایثار

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :