جمعه 16 خرداد 1399 |

ضرورت شناساندن الگوهای ایثار و فداکاری به نسل جوان

12:31:0    1398/01/25

ضرورت شناساندن الگوهای ایثار و فداکاری به نسل جوان

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران گفت: امروز دشمن با صرف هزینه‌های هنگفت به دنبال انحراف جوانان و نوجوانان از ارزش‌های انقلاب اسلامی است و بر این اساس لزوم شناساندن الگوهای ایثار و فداکاری به این نسل که آینده‌ساز کشورهستند از ضرورت‌هایی است که کوچکترین قصور و کمترین بی‌توجهی به آن جبران‌ناپذیر خواهد بود.

به گزارش حیات به نقل از ایسنا، رضا جلالی در مراسم تجلیل از جانبازان سرافراز هشت سال دفاع مقدس که امروز در گلزار شهدای بهشت زهرا انجام شد،اظهارکرد: القاب ۱۷گانه‌ای بر جانباز کربلا نهاده شده که تمامی آن‌ها از فضایل انسانی است و شاید در این میان بتوان مهمترین آن را وفاداری عنوان کرد.

وی جانبازان را وفادارترین افراد به انقلاب و ارزش‌های دفاع مقدس ذکرکرد و گفت: رهبر معظم انقلاب شان و منزلت جانبازان را بسیاری والا توصیف کرده است. این افراد به سبب تحمیل دردها روزی چند بار شهید می‌شوند و البته دراین میان درد انحراف از ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس برای آنان دردناک‌تر است.

جلالی جدیدترین حربه و جنگ روانی دشمن بزرگ امریکا، علیه کشور را تروریسم خواندن سپاه پاسداران عنوان کرد و گفت: سپاه بزرگترین جریان ضد تروریسم بین الملل و شهید حججی بارزترین نماد جنگ و مبارزه علیه تروریسم است.

وی تاکید کرد: اگر حضور نیروهای سپاه در عراق و سوریه نبود امروز جنگ با داعش در مرزهای آرام کشور صورت می‌پذیرفت و امنیت حاصل شده مرهون از خود گذشتگی و جانفشانی نیروهای نظامی کشور به‌ویژه سپاه پاسداران در سرکوبی سلفی‌ها، نوسلفی‌ها و تکفیر و داعش است.

مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران در ادامه تعداد جانبازان ویلچری در کشور را ۳۰۰۰ نفر عنوان کرد و گفت: خدمت‌رسانی به بخشی از این افراد وظیفه ما در اداره کل ایثارگران است که البته امروز از جامعه هدف خود که ایثارگران شهرداری است گذشته است و به جامعه شهروندی رسیده‌ایم.

به گزارش اداره کل امورایثارگران شهرداری تهران، جلالی در پایان خطاب به همسران و فرزندان جانباز و ایثارگر آنان را نماد صبر و استقامت عنوان و اظهارکرد: این افراد زینب زمانه هستند و امیدواریم فرهنگ غنی جانبازی و ایثاگری با نشر بیش از پیش ارزش‌های دفاع مقدس وسعت یابد و پیاده‌سازی آن مشت محکمی بر دهان دشمنان انقلاب باشد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :