سه شنبه 28 خرداد 1398 |

1398/01/25

تجلیل از خانواده معظم شهداء و جانبازان در نخجوان

به گزارش حیات، همزمان با اعیاد شعبانیه، از خانواده معظم شهداء و جانبازان توسط وابستگی فرهنگی ایران در نخجوان تجلیل به عمل آمد.

مراسم گرامیداشت میلاد امام حسین(ع)، حضرت ابوالفضل(ع) و امام سجاد(ع) با حضور «محمدرضا پاکروان»، وابسته فرهنگی و منصور آیرم، سرکنسول ایران در نخجوان، دیپلمات‌ها و جمعی از کارکنان مقیم در محل حسینیه صاحب الزمان(عج) سرکنسولگری کشورمان برگزار شد.

این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط «میریعقوب سیّداف»، دانشجوی دکترای زبان فارسی دانشگاه دولتی نخجوان آغاز و با پخش نماهنگی در باره تکریم و تجلیل از خانواده معظم شهداء و جانبازان ادامه یافت.

«پاکروان» با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و جهان اسلام گفت: جانبازان یادگاران روزهای عشق، ایثار و حماسه هستند. آرامش و امنیت امروز مرهون خون پاک شهیدان و ایثارگران و جانبازان و پاسداران عزیز است.

وابسته فرهنگی ایران در نخجوان افزود: یکی از وظایف مهم نمایندگی‌های فرهنگی کشورمان در خارج از کشور نیز، برگزاری مراسم‌های معرفتی و بیان سیره علمی و عملی امامان معصوم(ع) است.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص میلاد امام حسین(ع) گفت: قیام حضرت امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب و مردم ایثارگران ایران اسلامی و نیز فدارکاری‌ها و جانبازی‌های ایثارگران و پاسداران انقلاب اسلامی ایران نیز در پیروی و تأسی آگاهانه از همین مسیر نورانی ائمه دین بوده است.

در ادامه این مراسم، «منصور آیرم» اظهار کرد: هدایت خالق هستی به دو صورت عامه و خاصه برای انسانها صورت می‌گیرد و هدایت ابناء بشر براساس هدایت عامه است. ما باید در گفتار و عمل به ائمه معصومین(ع) تأسی کرده و این شناخت باید در گفتار و رفتارمان جاری و ساری شود.

پس از آن، خانواده معظم شهداء و جانبازان توسط وابستگی فرهنگی ایران در نخجوان تکریم و تجلیل شدند./اهل بیت

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :