دوشنبه 25 شهریور 1398 |

برگزاری کنگره تکریم شهدا و ایثارگران منطقه 21 با حضور شهردار تهران شهری

1397/12/22 به مناسبت روز بزرگداشت شهید حیات منتشر کرد؛

برگزاری کنگره تکریم شهدا و ایثارگران منطقه 21

حیات: همایش تکریم شقایق ها -کنگره بزرگداشت شهیدان و ایثارگران منطقه 21- عصر امروز با حضور شهردار تهران برگزار شد.

به گزارش حیات و به نقل از فصل اقتصاد پیروز حناچی شهردار تهران در این همایش ضمن ابراز خشنودی برای حضور در جمع خانواده های شهدا و نیز تبریک اعیاد ماه رجب گفت: اگر مجاهدت شهیدان نبود شاید سرنوشت امروز کشور ما متفاوت بود. تجربه دوره معاصر نشان می دهد کشور هایی که مقاومت نکردند ذلت و هزینه‌های بیشتری را متحمل شدند.

حناچی در سال‌های ابتدایی انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: در ابتدای انقلاب در حالی که شیرازه اداری کشور به خاطر شرایط انقلابی از هم پاشیده بود یک جنگ تمام‌عیار کشور ما تحمیل شد که می‌توانست یک تهدید بزرگ باشد اما حضرت امام آن را تبدیل به فرصتی برای انسجام و وحدت ملی کرد. ما در جنگی نابرابر شرکت کردیم و از نظر امکانات و تجهیزات در مقابل دشمن با کمبود مواجه بودیم اما شجاعت و رشادت شهیدان و رزمندگان دفاع مقدس این کمبود را جبران کرد.

حناچی افزود: در آن زمان ما تحریم بودیم و حتی سیم خاردار هم به ما نمی دادند و برخی کشورها تجهیزات و امکانات نظامی خود را در اختیار دشمن متخاصم قرار داده بودند اما رشادت و خلاقیت رزمندگان تمام کمبودها و مشکلات را حل می‌کرد و این چنین بود که بزرگترین تهدید به بالاترین فرصت برای کشور تبدیل شد.

وی در پایان گفت: همین جا باز هم یاد و خاطره شهیدان را زنده نگه می دارم و با مردم مسئولان و رهبری نظام راهی که تا اینجا آمده‌ایم را طی خواهیم کرد.

پس از سخنان شهردار تهران با اهدای لوح یادبود و جوایزی از خانواده‌های شهیدان تقدیر و تشکر بعمل آمد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :