شنبه 16 آذر 1398 |

13:30:0    1397/12/06

عملیات خیبر سخت‌ترین و مهم‌ترین عملیات دوران دفاع مقدس بود

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی با بیان این‌که باید رشادت و خاطرات رزمندگان دوران دفاع مقدس برای نسل جوان بازگو شود، گفت: عملیات خیبر یکی از سخت‌ترین و مهم‌ترین عملیات‌های دوران دفاع مقدس بود.

به گزارش حیات، حجت‌الاسلام تقی عزیزی ‌شب گذشته در مراسم گرامیداشت سالروز عملیات خیبر با بیان این‌که عملیات خیبر را سیدالعملیات‌ها می‌گویند چراکه یکی از سخت ترین و مهم‌ترین عملیات‌های دوران دفاع مقدس بود اظهار داشت: خوب است که خاطرات عملیات‌ها را به نسل جوان منتقل کنیم و ما نیز هرجایی که فرصتی پیش بیاید از دوران جنگ تعریف می‌کنیم.

وی با بیان اینکه دیدن رزمندگان دوران دفاع مقدس لذت‌بخش و شیرین است و باید در کنار این برنامه‌ها که برگزار می‌شود برنامه‌هایی برای نسل جوان گذاشته شود تا این خاطرات در حضور آنان گفته شود افزود: فرزندان شهدا و ایثارگران که گاهی به ما مراجعه می‌کنند و ناراحتی‌هایی دارند می‌گوییم نباید شما دچار افسردگی شوید بلکه باید خاطرات پدران خود را مطالعه کنید زیرا رشادت‌های زیادی داشتند واین رشادتها به دلیل اینکه ایمانشان قوی تر بود مقاومتشان نیز بیشتر بود و باید این ها به فرزندان شهدا و ایثارگران منتقل شود تا بدانند پدرانشان چه کردند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی ضمن تبریک روز روز مهندس گفت: ما در زمان جنگ اقدامات مهندسی بزرگی انجام دادیم زیرا در ارتفاعات قلاویزان سنگری را بنا کرده بودیم که دشمن نمی‌توانست آن را تخریب کند و با ادوات مختلفی سعی داشتند آن سنگر را بزنند اما نمی‌توانستند و این نشانگر قدرت مهندسی ما در اوج جنگ بود.

عزیزی با بیان این‌که عملیات خیبر عملیاتی استراتژیک و تاثیرگذار بود و در سطح بین المللی از آن یاد شد افزود: ما در دوران دفاع مقدس مانند مهره‌های شطرنج بودیم که دست خداوند ما را جابه‌جا می‌کرد و به لحاظ استراتژیک عملیات دشمن از دست ما عصبانی بود زیرا ایران در این عملیات به چاه‌های جزیره مجنون دست پیدا کرده بود و به همین دلیل بیشتر آزادگان را شکنجه می‌کرد.

عزیزی با بیان اینکه دیده‌بانی در جنگ کار مهمی بود زیرا اگر دیده‌بان خوب عمل می‌کرد همه او را تشویق می‌کردند و اگر ضعیف عمل می‌کرد مورد انتقاد رزمندگان قرار می‌گرفت و از چشم او می‌دیدند افزود: رزمندگان وقتی هواپیماهای خودی مواضع دشمن را بمباران می‌کردند و هنگامی که دیده بان خوب کار می‌کرد خوشحال بودند زیرا اگر دیده بان خوب عمل می کرد خاکریز دشمن جهنم و خاکریز خودی بهشت و رزمندگان به راحتی می‌توانستند رفت و آمد کنند و خیبر مقدمه عملیات بدر شد .

وی بیان داشت: تمام عملیات‌های ما تحقق آیات الهی بود و ما امروز میراث‌دار این حماسه‌ها و شجاعت‌ها هستیم و این حماسه‌ها تمام شدنی نیستند./تسنیم

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :