یکشنبه 17 آذر 1398 |

 رزمندگان با ۲۴ ماه سابقه حضور در جبهه، از کسورات بازنشستگی معاف هستند

10:24:0    1397/11/30 مشاور وزیر کشور:

رزمندگان با ۲۴ ماه سابقه حضور در جبهه، از کسورات بازنشستگی معاف هستند

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران گفت:با اشاره به اصلاحات قانون جامع، افزود: در اصلاحیه این قانون، رزمندگان با ۲۴ ماه سابقه حضور در جبهه، از کسورات بازنشستگی معاف هستند و رزمندگانی که دارای ۱۲ ماه سابقه حضوردر جبهه باشند از مالیات معاف می شوند.

غلامرضا یاوند عباسی روز دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان پیشوا در استان تهران افزود: نسل جوان امروز سئوالاتی درخصوص چرایی انقلاب اسلامی ایران دارند که باید به آنها پاسخ داد.

وی افزود: یکی از رسالت های مدیران بویژه مسئولان فرهنگی چه در ادارات و دستگاه های اجرایی و چه در مساجد، منبرها و تریبون های نماز جمعه، تبیین چرایی شکل گیری انقلاب اسلامی است.

مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور با اشاره به اهمیت آموزش فرهنگی ایثار به فرزندان، افزود: فرزندان ما با فرهنگ ایثار مأنوس نیستند و این را باید از کودکی به آنها آموزش دهیم.

یاوند عباسی همچنین با تأکید بر ضرورت مناسب سازی معابر برای تردد جانبازان، گفت: یکی از ظلم هایی که به معلولان جسمی حرکتی می شود محروم کردن آنان از حق طبیعی خود برای ورود به فضاهای عمومی است.

مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت کشور به وجود ابزارهای سلبی در قانون جامع سال ۹۶ در خصوص مناسب سازی معابر اشاره کرد و افزود: در این قانون برای هر مسئولی که در انجام مناسب سازی کوتاهی کند، برخوردهای قضایی و مجازات پیش بینی شده است که شامل جریمه، حبس و انفصال از خدمت می شود.

وی گفت: در برنامه سوم توسعه تاکنون به طور مرتب برای بحث مناسب سازی معابر قانون مصوب شده ولی به طور کامل اجرایی نشده؛ اینکه در ساختمان های جدید، پارک ها و خیابان های جدیدالاحداث مناسب سازی لحاظ نشود غیرقابل قبول است.

مشاور وزیر کشور با بیان اینکه برای اولین بار در دولت یازدهم سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان مصوب شد، افزود: این سند ۵۱ سیاست اجرایی دارد که هر کدام از این سیاست ها در کمیته های تخصصی وزارت دفاع و ستاد کل به زبان برنامه تبدیل می شوند.

وی افزود: در این راستا حدود ۱۸ آیین نامه تهیه و حدود ۱۲ مورد آن بازنگری شده است که بر اساس آن ، خدماتی به رزمندگان ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه ارائه کارت هوشمند به رزمندگان یکی از اقدامات در دست اجراست، گفت: این خدمت به منظور تثبیت هویت رزمندگان، برای تمامی رزمندگان دفاع مقدس یکسان ارائه می شود و فقط یگان اعزام کننده در این کارت متفاوت است.

یاوند عباسی به پیش بینی تسهیلات مسکن در قانون برنامه ششم اشاره کرد و گفت: زیرساخت های این سند در حال آماده سازی است و با معرفی یگان های اعزام کننده، رزمندگان از تسهیلات مسکن ارزان قیمت استفاده خواهند کرد.

وی با اشاره به اصلاحات قانون جامع، افزود: در اصلاحیه این قانون، رزمندگان با ۲۴ ماه سابقه حضور در جبهه، از کسورات بازنشستگی معاف هستند و رزمندگانی که دارای ۱۲ ماه سابقه حضوردر جبهه باشند از مالیات معاف می شوند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :