یکشنبه 27 مرداد 1398 |

برپایی نمایشگاه کتاب و اسناد دفاع مقدس در گلستان

1397/11/16

برپایی نمایشگاه کتاب و اسناد دفاع مقدس در گلستان

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گلستان گفت: استقلال نظامی و شکل‌گیری نهادهای مسلح مردمی به خصوص در طول هشت سال دفاع مقدس و حضور در جبهه مقاومت یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است.

به گزارش پایگاه خبری حیات به نقل از ایسنا، سردار «علی ملک‌شاهکوهی» در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اظهار کرد: دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول این ۴۰ سال را می‌توان در چند مولفه دید. در حوزه جهانی انقلاب اسلامی منجر به شکسته شدن ابرقدرت‌های شرق و غرب و بازکردن دریچه امید در دل مسلمانان و حمایت از آنها و بیداری اسلامی شد.

وی ادامه داد: پس از انقلاب اسلامی، مسلمانان متوجه شدند که می‌توانند در مقابل استکبار جهانی ایستاد و حق خود را گرفت و امروز آن را در بیداری اسلامی کشورهای منطقه می‌بینیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گلستان به دیگر مولفه‌های دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: در حوزه نظامی استقلال نظامی و شکل‌گیری نهادهای مسلح مردمی به خصوص در طول هشت سال دفاع مقدس و حضور در جبهه مقاومت، در حوزه فرهنگی و اجتماعی وحدت کلمه و حضور فعال بانوان در مسائل اجتماعی و سیاسی، شکل‌گیری نهضت سوادآموزی، وحدت شیعه و سنی و همگرایی بین حوزه و دانشگاه، در حوزه سیاست استقلال سیاسی، آزادی در انتخابات و آزادی بیان و اندیشه و تدوین قانون اساسی بر اساس مبانی اسلامی از دیگر مولفه‌های دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول این ۴۰ سال بوده است.

ملک‌شاهکوهی به مهمترین برنامه‌های دهه فجر اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گلستان اشاره کرد و گفت: همایش سرزمین نور، نشست کتابخوانی، همایش گردان پدافند هوایی شمال کشور، زنگ ایثار انقلاب، افتتاحیه نمایشگاه کتاب و اسناد دفاع مقدس، برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی با محتوای دفاع مقدس، مسابقه کتابخوانی نوجوانان، همایش زنان فجرآفرین و اجرای تئاتر «روزهای بی‌قوام» از مهمترین برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی به شمار می‌روند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :