شنبه 23 آذر 1398 |

16:30:0    1397/11/15 پاسخ مدیرکل بنیاد شهید به انتقاد استاندار زنجان؛

ارائه تسهیلات مسکن ایثارگران استان زنجان تا خرداد ۹۸ تمدید شد

مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان گفت: ارائه تسهیلات مسکن ایثارگران از نیمه دوم دی آغاز و به خاطر استقبال تا خرداد ۹۸ ادامه دارد.

به گزارش حیات، علی کاظمی  اظهار داشت: مقرر شده است 70 گروه در استان از آغاز دهه فجر تا 22 اسفند به تمام‌ منازل شهدا حضور پیدا کنند. تاکنون این 70 گروه در منزل 300 شهید حضور یافته‌اند و تا 22 اسفند کل منازل شهدا به پایان می‌رسد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در ادامه در پاسخ به انتقاد استاندار زنجان درباره معلوم‌ نبودن آمار شهدای زنجان گفت: آمار مشخص است و کاملا همه پرونده‌ها ساماندهی شده‌اند.

وی افزود: در استان زنجان بیش از 3 هزار شهید وجود دارد که در حال حاضر 2 هزار و 910 پرونده در بنیاد شهید زنجان است و مابقی پرونده‌ها به خاطر مهاجرت خانواده شهید از زنجان به استان‌های دیگر از بنیاد شهید زنجان خارج شده است.

کاظمی افزود: اگر بخواهیم به آمار شهدای زنجان اشاره کنیم زنجان بیش از 6 هزار شهید تقدیم به انقلاب کرده چرا که در زمان‌های انقلاب و دفاع مقدس استان قزوین جزو استان زنجان بوده ولی بخاطر تقسیمات کشوری آمار شهدای زنجان کاهش یافت.

وی درباره تعداد آزادگان استان زنجان گفت: پرونده 586 آزاده در استان زنجان وجود دارد که تعدادی از این نفرات فوت شده‌اند. در حال حاضر 7 هزار و 615 جانباز در استان وجود دارد که روز به روز به این تعداد اضافه می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان تصریح کرد: تعداد کثیری از جانبازان دفاع مقدس پرونده جانبازی ندارند و بعد از چندین سال برای اخذ پرونده مراجعه می‌کنند که همین موضوع سبب شده روز به روز تعداد جانبازان استان افزایش یابد.

وی درباره تسهیلات مسکن به ایثارگران توضیح داد و گفت: برای دریافت اطلاعات کامل به مراکز بنیاد شهید در استان مراجعه کنند و بخاطر استقبال از این طرح فرصت اعطای وام تا خرداد 98 تمدید شد./تسنیم

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :